Cilët janë të nominuarit për Content Creator of the Year 2020?
TimTheTatman, Valkyrae janë ndër të nominuarit për The Game Awards 2020 Gjatë ditës së djeshme yjet e Twitch TimTheTatman dhe NICKMERCS bashkë e YouTube streamer Valkyrae janë pjesë e të nominuarëve për Content Creator of the Year tek The Game…
Prologue nga PlayerUnknown nuk është PUBG 2 ose një shooter
Zhanri i lojës ende mbetet mister Prologue i PlayerUnknown u zbulua gjatë The Game Awards, por duket sikur Brendan "PlayerUnknown" Greene po sillet si Morpheus nga Matrix, pasi askush nuk duhet ta dijë se çfarë është Prologue. Teaser i lojës…
Epic Games Store do të japë 12 lojëra falas përpara janarit
Nga java tjetër do të merrni 1 lojë falas çdo ditë Epic Games Store, që tashmë janë bërë të njohur për lojërat falas që dhurojnë shpesh, do t'i japë gamers edhe një tjetër dhuratë të madhe. Duke nisur nga java…
Zbulohet sequel i The Forest, Sons of the Forest, në The Game Awards
Duhet të luftoni me demonat The Forest është një lojë open-world survival e lançuar në 2018, pas plot 4 vitesh në Early Access. Mesa duket, pritja ja ka vlejtur, pasi loja ka marrë vazhdimisht vlerësime shumë të mira në Steam.…
Senua’s Saga: Hellblade 2 është loja e parë për Xbox Series X
Hidhini një sy grafikave të Xbox Series X Microsoft zbuloi Xbox-in e ri në The Game Awards ditën e djeshme, Xbox Series X. Së bashku me të, ata zbuluan një lojë tërësisht të re nga Ninja Theory, Senua's Saga: Hellblade…
Expansion-i Empyrean në Warframe ka ardhur për lojtarët në PC
Fluturoni dhe luftoni me miqtë tuaj Expansion-i Empyrean në Warframe morri një trailer të ri në The Game Awards dhe gjithashtu i dha një surprizë të mirë lojtarëve në PC, pasi ata tashmë kanë mundësi ta luajnë këtë expansion. Në…
Microsoft zbulon Xbox Series X në The Game Awards 2019
Mirësevini në gjeneratën e re! Në një lajmërim surprizë, Microsoft zbuloi konsolën e tyre më të re, Xbox Series X, e cila do të lançohet në fund të vitit 2020. The Game Awards ka sjellë shumë lojëra dhe content të…
LEAK: Seria Left 4 Dead do të rikthehet së shpejti
Kjo mund të jetë loja e parë e Left 4 Dead prej vitesh Ka kaluar një dekadë që kur Valve u ka ofruar fansave një lojë të re nga seria Left 4 Dead. Megjithatë, duke u bazuar tek leak-et e…
Trailer-i i ri i Ghost of Tsushima do të zbulohet në Game Awards
Fatmirësisht nuk do të presim gjatë Gjatë State of Play të 10 dhjetorit, PlayStation zbuloi sekondat e para të trailer-it të ri të Ghost of Tsushima, i cili u mbyll në mënyrë papritur përpara pjesës më të bukur. Momentet e…
10 lojëra të reja do të zbulohen në The Game Awards
Sipas Geoff Keighley, asnjëra prej tyre nuk është bërë leak Edicioni i këtij viti i The Game Awards do të zhvillohet këtë javë dhe duket se premton shumë zbulime të mëdha. Organizatori i shfaqjes Geoff Keighley tha në një postim…