Tencent bëri ban 1.2 milionë hackers në PUBG Mobile javën e shkuar
Hackers vazhdojnë të jenë një problem i madh në PUBG Mobile. Tencent i menaxhon ata përmes ban program të tij. Në raportimin e fundit, kompania zbuloi se ka pezulluar 1,217,342 adresa nga data 8 janar në 14 janar për përdorim…
PUBG Mobile: Cfarë duhet të dini rreth PMCO Spring Split 2021
Viti 2021 ka nisur dhe kjo gjë ka bërë që edhe Tencent të nis punën me PUBG Mobile Club Open ose siç njihet ndryshe PMCO. Regjistrimet kanë nisur dhe do të mbyllen më 24 janar. Më poshtë do të shpjegojmë…
PUBG Mobile ka fituar $2.6 miliardë në 2020
Loja mobile me fitimet më të larta për 2020. PUBG Mobile është loja me fitimet më të larta në mobile për 2020, sipas statistikave të nxjera nga kompania analitike Sensor Tower. Këtë vit loja ka fituar afërsisht $2.6 miliardë. Kjo…
PUBG Mobile ka fituar mbi $170 milionë muajin e shkuar
Loja e dytë me fitimet më të larta në mobile. PUBG Mobile ishte loja e dytë me fitimet më të larta për muajin e nëntorit të 2020s. Kjo sipas të dhënave nga kompania Sensor Tower. Loja raportohet të ketë fituar…
Këto janë ndryshimet që kanë ardhur me patch 9.2 në PUBG
Patch 9.2 i PUBG, po sjell disa veçori të shkëlqyera në battle royale, duke përfshirë një automjet të ri, hapjen e goditjes së shoferit, disa rregullime të cilësisë së jetës dhe shumë cosmetics. Rikthehuni tek motorët tuaj me Dirt Bike-un…
Pasi bëri ban WeChat, SHBA është duke hedhur sytë nga Tencent
Kur presidenti i SHBA, Donald Trump nxorri një urdhër që ndalonte programin WeChat të Tencent në gusht, kishte spekulime se konglomerati kinez mund të kishte e departamentin e lojërave të rrezikuar. Tencet është pronari i Riot Games dhe ka 40%…
PUBG Mobile ishte loja mobile me fitimet më të larta për gushtin e 2020s
Loja fitoi mbi $200 milionë muajin e shkuar. PUBG Mobile ka fituar më shumë nga çdo lloj loje tjetër në platformën e mobile, përgjatë gushtit të 2020s. Kjo sipas statistikave nga kompania Sensor Tower. Loja mblodhi $221 milionë në gusht.…
Kjo është gjithçka që duhet të dini mbi Season 15 të PUBG Mobile
Sezoni i 15 është pothuajse këtu Sezoni 15 i PUBG Mobile premton të gjallërojë lojën popullore Battle Royale me një numër përditësimesh kryesore dhe shpërblimesh të nivelit për lojtarët që të punojnë. Por kur fillon PUBG Mobile Season 15 dhe…
PUBG Mobile ka fituar $3.5 miliardë deri më sot
Kina është rajoni më i madh për këtë battle royale. Fitimet totale të PUBG Mobile kanë kaluar $3.5 miliardë, sipas një raporti nga kompania analitike Sensor Tower. Nga e gjithë kjo $500 millionë erdhën në vetëm 72 ditë. PUBG mobile…
Tencent ka 25.6% të kompanisë mëmë të Free Fire
Free Fire është një lojë mobile battle royale e zhvilluar nga një studio vietnameze, 111 Dot Studios dhe e prodhuar nga Garena. Loja së fundmi arriti kulmin e 100 milionë përdoruesve aktivë ditorë. Kur vjen puna në numrin e dowloads,…