Tag: telltale games

Njoftohet zyrtarisht The Wolf Among Us 2
The Wolf Among Us 2 sapo u njoftua në Game Awards. E vështirë për ta besuar, por ja që po ndodh. Detajet kanë qenë të pakëta për vazhdimin e lojës dhe për një moment, me zhdukjen e Telltale Games edhe…
Jepini lamtumirën Minecraft: Story Mode
Duket se përmes rënies së Telltale disa lojëra do të zhduken edhe nëse njerëzit tashmë i kanë blerë prej kohësh. Minecraft: Story Mode nuk është më e disponueshme për tu blerë në mënyrë dixhitale dhe edhe nëse e keni blerë,…
The Walking Dead: Episodi i tretë i sezonit të fundit vjen nesër
Skybound Games, zhvilluesi i ri pas serive Telltale The Walking Dead ka njoftuar datën e lançimit të episodit të tretë të sezonit të tij final. Broken Toys do të publikohet në 15 janar në PS4, Xbox One, Nintendo Switch dhe PC përmes…
Telltale Games sjell nje frymë dhe motorr të ri lojërave të reja
Pas 14 vjetësh dhe 34 lojërave, Telltale Games vjen me frymë të re dhe ndryshon motorrin e lojërave, Telltale Tool për hir të Unity. Motorri Telltale Tool mori një version të ri dhe u zbatua pas Guardians of the  Galaxy,…
Lojrat e përfshira në Playstation Plus për muajin Maj
Telltale Games është titulli kryesor për lojrat e PS Plus për muajin Maj 2017 Sony ka zbuluar lojrat e përfshira në Playstation Plus për muajin Maj. Ato janë Tales From the Borderlands për PlayStation 4, Blood Knights për PlayStation 3, Laser Disco…