fbpx
True Damage Little Legends do të vijnë në Teamfight Tactics
True Damage duket se do të vijë dhe në Teamfight Tactics Ndërkohë që hype për skin-et True Damage dhe single-in e tyre të parë Giants vazhdon të rritet, disa fansa të tyre kanë humbur. Riot ka arritur t'i gjejë ata,…
50 kampionë të rinj do të vijnë në Teamfight Tactics Set 2
Duhet të mësojmë Teamfight Tactics sërish! Teamfight Tactics do të marrë një update shumë të madh me ardhjen e Rise of the Elements. Me anë të streamer-ave të lojës, u zbulua thuajse gjithçka  e re që pritet të vijë, por…
Riot Games zbulon Teamfight Tactics: Mobile për 10 vjetorin e LoL
Riot Games hedh sytë nga mobile Që prej lançimit të Teamfight Tactics në korrik, fansat kanë kërkuar që një version mobile i autobattler-it të lançohet për ta luajtur lojën në lëvizje. Në livestream-in e 10-vjetorit të League of Legends, kjo…
Ja se çfarë do të ndodhë për 10 vjetorin e League of Legends
Riot Games ka zbuluar detajet e festimeve për 10 vjetorin e League of Legends League of Legends bën 10 vjeç në 15 tetor dhe Riot do të festojë dekadën e parë të lojës së tyre më popullore dhe një prej…
Teamfight Tactics luhet nga 33 milionë lojtarë çdo muaj
Autobattler-i i Riot vazhdon të rritet Edhe pse periudha e artë e Auto Chess mbase ka kaluar, lojërat më të mira të këtij zhanri janë ende shumë popullore. Numri i lojtarëve të Teamfight Tactics është akoma në nivele që shumë…
Riot zbulon se do të kthejë Teamfight Tactics në një esport
Gjithçka do të fillojë në 2020. Fansat e Teamfight Tactics mund të gëzohen, pasi një skenë profesionale do të vijë së shpejti. Drejtuesi i TFT Richard “Maple Nectar” Henkel zbuloi më shumë për fansat e autobattler-it në një update dje,…
Twisted Fate është kampioni i parë do të vijë në Teamfight Tactics
Studioja e Riot Games do të shtojë një kampion të ri në autobattler-in Teamfight Tactics. Kjo konsiderohet si shtesa e parë në bazën e 50 kampionëve që ka loja. Champi në fjalë mendohet të jetë Cutpurse Twisted Fate. Një anëtar…
Rradhët e pritjes së Teamfight Tactics po kalojnë orën
Mode-i më i ri i League of Legends, Teamfight Tactics u lançua në një numër të madh serverash mbrëmë, por gjithsesi lojtarët po kuptojnë se nuk është edhe aq e thjeshtë që ta luajnë fenomenin më të fundit të Riot…
Teamfight Tactics Mode do të vijë nesër në League of Legends
Lojtarët e League of Legends që kanë parë streamer-at e tyre të preferuar të luajnë Teamfight Tactics ose kanë patur vetë mundësinë ta provojnë mode-in në PBE, do të marrin eksperiencën e plotë pasi loja të vijë në live servers.…
Numri i lojtarëve të Dota Underlords po thyen çartet e Steam
Dota Underlords ka nisur me një fillim fantastik. Pasi u lançua në një open beta, loja që Valve solli si një farë këndvështrimi të zhanrës autobattler ka ngjitur të gjitha çartet, duke u bërë loja më e luajtur në platformë,…