PGA TOUR 2K21, tani e disponueshme në Nintendo Switch në format fizik
2K sot zbuloi se PGA TOUR 2K21 është tani në dispozicion në formatin fizik për Nintendo Switch. PGA TOUR 2K21 është një përvojë simulimi golfi me vlerësime të mira nga kritikët, mjaft reale, duke shfaqur profesionistë të liçensuar zyrtarisht nga…
Pokémon Sword and Shield shet 18.22 milionë njësi
Ajo bëhet kështu loja e pestë më e shitur në Nintendo. Pokémon Sword and Shield ka shitur mbi 18.22 milionë njësi, duke kaluar edhe Super Mario Odyssey dhe duke u futur në top pesë lojërat më të shitura për Switch. Kjo…
Crysis Remastered zbulon gameplay në Nintendo Switch
Ka pasur reagime të përziera në lidhje me remaster-in e ardhshëm të Crysis, shooter-i i famshëm i Crytek. Fanst kishin shpresa të mëdha për një remaster të lojës që ishte i njohur për performancën e tij në PC, por reagimet…
Update-i i Switch tashmë ju lejon të kaloni lojërat e shkarkuara në një kartë SD
Update-ti më i fundit për konsolet Switch të Nintendo ka mbërritur, dhe versioni 10.0.0 është përfundimisht gati për të rregulluar një problem që ka rrënuar sistemin që nga momenti i debutimit: lëvizja e lojërave midis internal storage dhe një karte…
Luigi’s Mansion 3 merr DLC-në e parë 2 muaj më herët
DLC-ja e Luigi's Mansion 3 shton Tricky Ghost Hunt, DodgeBrawl dhe River Bank në mode-in ScreamPark Nintendo ka hedhur në treg pakon e parë DLC për Luigi's Mansion 3 gati dy muaj përpara afatit. Përkundër planeve të mëparshme për ta…
Një lojë e re Mario Kart mund të vijë në Nintendo Switch
Seritë e Mario Kart nuk ka parë ndonjë risi kohët e fundit. Ndërsa shitjet e Nintendo Switch kanë qenë në rritje, nuk ka asgjë të re për fansat e Mario Kart 8. Kohët e fundit, një burim raportoi diçka në…
Lojëra PlayStation në Switch? – Sony kërkon opinionin e lojtarëve
Nëpërmjet mode-it Remote Play Kohët e fundit kemi parë që kompanitë në botën e lojërave të jenë më të hapura për ide të tilla si cross-play dhe lëshimin e lojërave të tyre në platforma të tjera. Microsoft sjell të gjitha…
Nintendo Switch dominoi 2019 dhe PS4 dekadën
Nintendo vazhdon të shohë sukses me Switch. NPD Group ka postuar statistikat e saj të përvitshme për tregun e gaming, duke na treguar se Switch ka patur një sukses masiv për muajin dhjetor dhe e ka mbyllur 2019 si konsola…
Prototipi Concept UFO i Alienware sjell një PC që duket si një Switch
A është kjo e ardhmja e videolojërave? Alienware njihet më së miri për laptopët e saj të mëdhenj gaming, por në CES 2020, kompania tregoi një prototip të ri interesant, Concept UFO. Është një PC plotë me lojëra Windows 10,…
Football Manager 2020 do të vijë në nëntor
Football Manager 2020 është vetëm një muaj larg dhe gjërat do të fillojnë tamam në Steam dhe pajisjet mobile në datë 19 nëntor. Sipas zhvilluesit, tre versione të lojës do të lançohen në të njejtën ditë: Football Manager 2020 që…