fbpx

Tag: streaming

Oculus do të ketë shfaqjen e saj të parë të lojërave në 21 Prill
Shënoni në kalendarët tuaj showcase-in e parë të lojërav me Oculus që do të transmetohet në Twitch, Facebook dhe YouTube në SH.B.A. dhe Japoni në 3:00 pm PT më 21 Prill. Kjo është ngjarja e parë kushtuar tërësisht stellar games…
Valkyrae kryeson si streamer femër më e madhe
Valkyrae kryeson si femra streamer me shikueshmëri pothuajse dyfish sesa Pokimane Tremujori i parë i vitit 2021 ka parë ngritjen e pabesueshme të Rachel ‘Valkyrae’ Hofstetter e cila ka rrëzuar Imane ‘Pokimane’ Anys nga garimi për influencuesen më të mirë…
Twitch Subathon i Ludwig u mbyll aksidentalisht më herët seç duhej
Pothuajse duke dalë në 3 javë livestreaming të Twitch subathon-it të tij, kanali i Ludwig doli papritur offline në 4 Prill, pavarësisht se kohëmatësi i tregonte se kishte akoma 16 minuta të mbetura. Fatmirësisht, ishte thjesht një gabim dhe stream-i…
Dr Disrespect fshin Warzone pas kësaj ngjarjeje
Dr Disrespect ka përfunduar me Call of Duty Warzone, për të paktën për kohën, pasi battle royale veteran përplasi metën e sezonit 2 "budalla dhe të mërzitshëm" dhe çinstaloi lojën në mes të një transmetimi të drejtpërdrejtë të YouTube. Me…
GameON Albania nis partneritetin me platformën e re streaming, Trovo
Së fundmi, GameON Albania ka vendosur që të nisë partneritetin me platformën e re streaming të quajtur Trovo. Por çfarë është Trovo dhe cili është bashkëpunimi që GameON Albania ka me këtë platformë streaming?! Trovo është një platformë transmetuese për…
Një guidë fillestarësh për streaming
Streaming është një biznes i madh. Të gjithë kemi parë statistikat e çmendura që kanë arritur emra si Ninja dhe Pokimane, në një periudhë kohore prej vetëm një jave. Gjithsesi përtej këtyre shembujve që i njohim të gjithë ka me…
5 momentet më të mëdha të streaming në 2020
Në një vit izolimi ku të gjitha ndërveprimet u vunë nën mikroskop më shumë se kurrë më parë, 2020 vërtetoi se livestreaming është e ardhmja e argëtimit virtual. Mes shumë komuniteteve që ose u ndikuan për keq ose për mirë…
Ninja është gati për të kapur sërish majat në Twitch
Ninja bëri rikthimin e tij në Twitch dje. Sado që ai nuk tërhoqi të njejtat nivele audience siç bënte në 2018n, ai thotë se është i përgatitur të punojë fort, për tu kthyer në majat e Twitch. Përpara se të…
Kur do të rikthehet Ninja në streaming?
Tyler Ninja Blevins është një fenomen i streaming, por kur do të rikthehet ai në praktikisht atë që di të bëjë më mirë? Dhe a do të ketë kjo gjë në Twitch, YouTube apo gjëkundi tjetër. Pasi Facebook Gaming mori…
Dr Disrespect vazhdon karrierën e tij me YouTube
Gjithsesi, pritet që të vazhdojë eksperimentimin me platforma të tjera. Thuajse një muaj plotësisht i shkëputur nga industria e streaming, Dr Disrespect është duke hedhur shenja drejt një rikthimi dhe platforma e parë që ai testoi është YouTube. Ai postoi…