Tag: steam

Loja MMO Survival “The Day Before” shtyhet për në 2023
The Day Before është një prej lojërave që kryeson listën e lojërave wishlisted në Steam dhe më të shumëpritura. Por një njoftim i kryer së fundmi na ka informuar se loja do të shtyhet për në vitin 2023. I planifikuar…
Knotwords është loja e re rivale me Wordle
Wordle dhe shumë e shumë klone të tij kanë dominuar rutinën e përditshme të enigmës gjatë disa muajve të fundit. Por ka një pretendent të ri në arenën e përditshme të enigmës së fjalëve. Quhet Knotwords, krijuar nga Zach Gage…
Ky mod në Elden Ring ju lejon të luani co-op gjithë kohës
Përpjekja për të luajtur Elden Ring me miqtë e jetës reale janë po aq të vështira sa udhëtimi në Erdtree. E tillë është beteja co-op, saqë pyesni veten nëse të gjitha ato shkëputje, pushtime, shenja thirrjesh që nuk shfaqen dhe…
Settings dhe komanda për të praktikuar në CS:GO
Lojërat Deathmatch mund të përmirësojë aim-in tuaj, por disa praktika solo janë thelbësore në lojërat e nivelit të lartë Counter-Strike: Global Offensive. Kjo është arsyeja pse lojtarët e etur për t'u ngjitur në ranks po kërkojnë settings dhe komandat më…
Ky gameplay i “I Am Jesus Christ” tregon mrekullitë në lojë
Zhvilluesi SimulaM ka treguar një regjistër të ri zhvilluesish për lojën e tyre I Am Jesus Christ që është pikërisht ajo që mendoni se është, një simulator i Jezu Krishtit. Thuhet se vjen në Steam këtë vit, ai është ndërtuar…
Battlefield 2042 dëshpërohet me numrin e lojtarëve
Numri i lojtarëve të Battlefield 2042 në Steam ka arritur një pikë të re të ulët. Pas lançimit të FPS më të fundit online në fund të vitit 2021, Battlefield 2042 ngadalë ka përgjakur bazën e tij të lojtarëve. Dhe…
Konami pranon se eFootball nuk ishte gati kur u lançua
E lëshuar në shtator 2021, eFootball ishte planifikuar të hiqte FIFA-n si mbreti i simulatorëve të futbollit, megjithatë, nuk ishte aspak e tillë. E kritikuar për problemet e saj teknike, mikrotransaksionet grabitqare dhe mungesën e ekipeve dhe modalitetet e lojës,…
A do ta luanit dot CSGO nëse do të ishte në Source 2
Counter Strike Global Offensive, First Person Shooter ka ekzistuar për gati 10 vjet tani. Një përmirësim mbi versionet e mëparshme të tij si CS 1.6 dhe CS:Source, CSGO është bërë më i madh se kurrë – duke goditur rregullisht majat…
Nxitoni të merrni MMO Black Desert falas në Steam
Tani mund ta merrni Black Desert falas në Steam. MMO-ja nuk është ende free to play por një ofertë e re me kohë të kufizuar do t'ju lejojë të merrni një kopje të Black Desert për ta mbajtur. Ju keni…
Këto janë disa skine të lira për pistoletën tuaj në CSGO
Një pistoletë e bukur e lirë mund të nisë me fitore çdo ndeshje Counter-Strike: Global Offensive. Dorezat dhe thikat janë jashtëzakonisht të kërkuara sepse lojtarët e CSGO janë të garantuar t'i shohin ato gjatë gjithë kohës. Kjo vlen edhe për…