Tag: sony

Këto do të jenë lojërat falas të PS Plus për shkurt 2021
Duke dëgjuar alarmin e lojërave falas, PlayStation ka njoftuar lojërat që mund të merrnisi një anëtar i PlayStation Plus për muajin Shkurt. Ne gjithmonë e pëlqejmë shumë këtë kohë të muajit, kjo do të thotë se kemi diçka të re…
Uncharted 5 mund të jetë në zhvillim nga Sony dhe jo vetëm, në fakt
Sony ka një studio të pa zbuluar në San Diego që po përgatitet për diçka të madhe në PS5. Siç është raportuar nga IGN, një shef i mëparshëm i PlayStation Studio, Michael Mumbauer, ka lënë të kuptohet në punën e…
Black Ops Cold War është loja më e shitur në PS5 për vitin 2020
Shihni se cilat lojëra zunë vendet kryesore për PS5 dhe PS4 Sony ka zbuluar lojërat digjitale më të shkarkuara në të gjithë PS5 dhe PS4 nga i gjithë viti 2020, dhe rezultatet kanë ndryshuar disa nga kur ishte vetëm nëntori.…
Laptopët e rinj të Nvidia janë më të fuqishëm se PlayStation 5
Nvidia po konkurron me laptopët e rinj kundër konsoles së Sony CES i vitit 2021 deri më tani ka qenë i mrekullueshëm dhe për ta bërë akoma edhe më shumë Nvidia prezantoi serinë e laptopëve GeForce RTX 30. Këto laptop…
Sony zbulon se kur do të dalin lojërat e ardhshme të PS5
Nëse shfaqjet e mëparshme të Sony kanë vërtetuar ndonjë gjë, është se PlayStation 5 është totalisht i tejmbushur në 2021. Nga përvojat si Ratchet dhe Clank: Rift Apart dhe Horizon: Forbidden West tek lojërat emocionuese si Deathloop dhe Ghostwire Tokyo,…
Shitjet e PS5 & Xbox Series X/S janë më të larta se të PS4 & Xbox One
Bëhet fjalë për periudhën e lançimit të konsolave Shitjet e Playstation 5 dhe Xbox Series X janë me sa duket edhe më të mira se shitjet e Xbox One dhe Playstation 4 gjatë së njëjtës periudhë në vitin 2013. Krahasimi…
Loja e ardhshme God of War do të vijë në PS4 dhe PS5
Të paktën kështu thotë ish-drejtori i lojës Regjisori origjinal i God of War, David Jaffe është "i sigurt" që God of War Ragnarok do të jetë një version për PS4 dhe PS5. Në klipin më poshtë nga kanali zyrtar i…
Sony sjell një Hardware Trailer për PS5
Një trailer i ri për PS5 tregon të gjithë hardware-in e disponueshëm për konsolën. Videoja zgjat një minutë dhe na tregon nga afër të gjithë aksesorët e PS5, nga kënde të ndryshme. Asnjë prej këtyre sendeve nuk është ndonjë gjë…
Cyberpunk 2077 hiqet nga PS Store, ofron rimbursime të plota
Pas një jave plot ankesa dhe përgjithësisht hutim total përsa i përket lançimit të Cyberpunk 2077, loja është hequr zyrtarisht nga PlayStation Store në të dyja PlayStation 4 dhe 5. Kjo u bë menjëherë pasi Sony njoftoi se do të…
PlayStation 5 shiti më pak njësi se Nintendo Switch në lançim
Ky vit ka parë një rritje masive të shitjeve të hardware të lojërave për arsye të dukshme me lançimin e PS5 dhe Xbox Series X / S që vijnë menjëherë pasi Nvidia filloi të përhapte serinë GeForce RTX 30. Sidoqoftë,…