Tag: shooters

Vidhen 2 milionë dollarë skine në CSGO | Valve përgjigjet
Skinet Counter-Strike: Global Offensive me vlerë 2 milionë dollarë janë vjedhur në atë që mund të jetë hakimi më i madh në historinë e lojës. Vetëm disa ditë pas kalimit në mënyrë misterioze në publik, një nga koleksionet më të…
EA DICE po mendon ta nisë nga fillimi Battlefield 2042
Sipas CEO të Electronic Arts, EA DICE, po "rimendon procesin e zhvillimit nga themeli" të lojës Battlefield 2042. Kompania po rishqyrton ekskluzivitetin e saj pas një lançimi të dobët në nëntor, të ndjekur nga një sërë problemesh, disa prej të…
Mënyra më e thjeshtë për të kërcyer sa më lart në CSGO | GUIDE
CSGO ka të bëjë me qëllimin dhe komunikimin, por lëvizja smooth mund të ndihmojë në shmangien e situatave të rrezikshme. Për shembull, bunny hop mund t'ju ndihmojë të largoheni më shpejt kur jeni në mes të luftës me low HP.…
Shprehjet e zakonshme të CSGO dhe kuptimi i tyre
Counter-strike: Global Offensive është një nga FPS më të luajtura në botë. Nuk është për t'u habitur që lojtarët e vjetër kanë krijuar "gjuhën e tyre të lojërave" për të komunikuar gjatë viteve. FPS kishte të bënte me CSGO përpara…
Battlefield 2042 merr vlerësime negative në Steam
Battlefield 2042 më në fund doli për të gjithë dhe nuk është një fillim i mirë në Steam. Që nga momenti i shkrimit të këtij artikulli, vlerësimet e përdoruesve të lojës janë "kryesisht negative" me mbi 14,000 komente negative dhe…
Ju mund të luani falas Battlefield 2042 në PC
Përdoruesit e Xbox dhe PC që kërkojnë të provojnë Battlefield 2042 do të mund të mbërthehen në një provë 10-orëshe falas nga java e ardhshme. Abonentët e EA Play dhe anëtarët e Xbox Game Pass Ultimate do të jenë në…
Ghost Recon Breakpoint sjell Operation Motherland update në 2 Nëntor
Ghost Recon Breakpoint i Ubisoft do të marrë një përditësim të ri Operation Motherland javën e ardhshme, duke përfshirë mënyra të reja loje dhe më shumë. Është një përditësim mjaft thelbësor. Shtimi i titullit është një game mode i ri…
Kur do të lançohet Apex Legends Mobile?
Apex Legends Mobile ka tërhequr vëmendjen e fansave në të gjithë botën dhe gjatë testeve të saj beta, loja u prit mirë për të thënë të paktën. Apex Legends Mobile më në fund ka përfunduar testet e closed beta, me…
CSGO apo Valorant? Shroud tregon cila është më e vështirë
Një nga diskutimet më interesante në lidhje me  Valorant është se si krahasohet me rivalin Counter-Strike: Global Offensive, dhe Michael "Shroud" Grzesiek ka qenë në krye të atij diskutimi që nga zbulimi origjinal i Valorantit. Gjatë 18 muajve të fundit,…
Kjo lojë do të jetë falas për tu luajtur javës tjetër në PS4
Do të jemi të sinqertë sapo na erdhi ky lajm, Splitgate,është  falas për tu luajtur FPS në PlayStation 4, dhe gjithçka do të jetë falas këtë muaj. Ekziston një beta e hapur që ekzekutohet tani, që nga java e kaluar,…