Tag: shooter

Bëhet leak titulli i Call of Duty 2022
Ndërsa Call of Duty: Vanguard nuk është lançuar ende, fansat e Call of Duty tashmë kanë shumë informacion se cilat do të jenë dy lojërat e ardhshme në seri. Tani, kjo njohuri është rritur, pasi një i brendshëm me reputacion…
Numri i lojtarëve të CSGO stabilizohet pas 6 muajsh rënie
Rënia dramatike e lojtarëve të Counter-Strike: Global Offensive gjatë vitit 2021 ka përfunduar pas gjashtë muajsh rresht, tregojnë statistikat e reja. Shooter-i i Valve duket se është në rregullim pasi humbi 16% të bazës së lojtarëve të tij në qershor…
Nuk ka “asnjë plan” që Halo 5 të vijë në PC
Është përfolur aq shumë sa që është kthyer në një saga pjesa e “Halo 5” nëpër portale. Nuk ka asnjë përditësim dhe Halo 5 as nuk ka ndërmend të dalë për PC. Master Chief ka nxjerrë shumë lojëra ne Steam…
Ubisoft njofton Tom Clancy’s XDefiant
Ubisoft po bën një shooter të ri falas për të luajtur në Tom Clancyverse të quajtur Tom Clancy's XDefiant. Është ngritur si një shooter i arenës me multiplayers me "shumë oktane", 6v6. Krijuar nga Ubisoft San Francisco, Tom Clancy’s XDefiant…
Microsoft njofton Redfall, një shooter me vampirë
Para pak mbylljes së prezantimit të saj të E3, Microsoft na surprizoi me një lojë plotësisht të re të quajtur Redfall e cila vjen nga studio pas  serisë Dishonored, Arkane Studios. Redfall bën fjalë për një qytet i cili është…
Far Cry 6 do të zbulohet së shpejti
Far Cry 6 është lehtësisht një nga lojërat më të parashikuara që pritet të lançohet. Sidoqoftë, nuk është treguar shumë për lojën dhe sistemet e tij të përgjithshme, duke e bërë zbulimin e ardhshëm një çështje të domosdoshme. Far Cry…
Një bug i ri në Valorant i lë lojtaret pa armë dhe aftësi
Pas patch-it 2.03 disa lojtarë janë përballur me nje bug të ri i cili i bën armët dhe aftësitë të padobishme në mes të lojës. Në këtë patch Riot Games prezantoi disa përmirësime si edhe një game mode të ri.…
Prologue nga PlayerUnknown nuk është PUBG 2 ose një shooter
Zhanri i lojës ende mbetet mister Prologue i PlayerUnknown u zbulua gjatë The Game Awards, por duket sikur Brendan "PlayerUnknown" Greene po sillet si Morpheus nga Matrix, pasi askush nuk duhet ta dijë se çfarë është Prologue. Teaser i lojës…
Krijuesi i CS:GO do të zbulojë një MMO shooter të ri
Krijuesi i Counter-Strike: Global Offensive do të lançojë një shooter MMO javën e ardhshme. Minh Le, i njohur ndryshe si Gooseman, bashkë-krijues i Counter-Strike Half Lifemod, do të zbulojë Plan 8 gjatë Pearl Abyss Connect në G-Star 2019. Le ka…
Politikanët republikanë fajësojnë videolojërat për masakrat në SHBA
Kryetari i Republikanëve në parlament Kevin McCarthy thotë se "videolojërat i bëjnë individët çnjerëzorë" Kevin McCarthy, kryetari i Partisë Republikanë në Parlamentin Amerikan, thotë se videolojërat kanë një pjesë të fajit për sa i përket masakrave në Amerikë, pas vrasjes…