Tag: rpg

Kjo lojë është një miksim i Elden Ring dhe Death Stranding
Loja e re nga një prej zhvilluesve kryesorë pas Deus Ex: Human Revolution është konfirmuar nga traileri i zbulimit të Hell is Us, dhe është një lojë rrëqethëse aksion-aventure që duket si një përzierje e Death Stranding dhe Elden Ring.…
Elden Ring Review
Ka ardhur një moment ku njerëzit janë lodhur aq shumë nga lojërat multiplayer, sa që duan të bëjnë pak pushim dhe të rekalsohen. Pikërisht në këtë moment From Software gjen mënyrën më perfekte të mundshme për ta kaluar këtë kohë…
6 lojëra që duhet të luani pasi keni mbaruar Elden Ring
Po i vjen fundi i aventurës suaj në The Lands Between? Këtu janë 6 lojëra të tjera për t'i provuar nëse ju pëlqeu Elden Ring. Elden Ring ka qenë një triumf për FromSoftware dhe Bandai Namco, duke ngritur në qiell…
Provoni këto lojëra nëse ju ka pëlqyer Uncharted Legacy of Thieves | GUIDE
Me lançimin e fundit të Uncharted: Legacy of Thieves, kulmi i serisë mund të shijohet përfundimisht në PC. Ndërsa koleksioni nuk përmban tërësinë e serisë, është padyshim modeli përfundimtar i dizajnit të lojës Uncharted. Në fund të fundit, seria historike…
Elden Ring është loja më e shitur e vitit deri tani
NPD Group ka publikuar të dhëna të reja në lidhje me tregun e lojërave për muajin e kaluar, dhe sipas këtyre të dhënave, Elden Ring i FromSoftware tani është zyrtarisht videoloja më e shitur e vitit në Shtetet e Bashkuara,…
Me këto 3 armë OP do ta luani më lehtë Elden Ring | GUIDE
Dyuftimet më të forta kërkojnë armë OP në Elden Ring dhe lojtarët e vjetër të souls mund të marrin disa nga më të mirat që në fillim të lojës. Në mënyrën tradicionale të FromSoftware, Elden Ring e sfidon menjëherë lojtarin…
Forspoken do të vonohet edhe per disa muaj të tjerë
Forspoken, loja e ardhshme Action RPG nga Square Enix, është vonuar me pesë muaj. Fillimisht e vendosur për t'u lançuar më 24 maj, një njoftim i ri në faqen në Twitter të lojës ka zbuluar se tani do të dalë…
Sa orë ju duhet për të çliruar Elden Ring
Ndoshta një nga lojërat më të pritura të të gjitha kohërave, Elden Ring ka një sërë pritshmërish të vendosura mbi të dhe arriti t'i përmbushë ato. Me një design open world dhe më shumë shtegje ku mund të tundni një…
Luani këto lojëra nëse kerkoni diçka të ngjashme me GTA
GTA do të jetë gjithmonë një prej lojërave më të mëdha të të gjitha kohërave. Ju mund të rrëmbeni makinat që dëshironi, të shtypni njerëz dhe mënyra të tjera për të nxitur rrëmuja. Nëse jeni të lodhur nga kjo rutinë…
Elden Ring është një nga lojërat më të vlerësuara të të gjithë kohërave
Loja më e fundit e FromSoftware u njoftua për herë të parë në vitin 2019 dhe që nga ajo kohë i ka bërë të gjithë të emocionuar për ekskluzivitetin. Natyrisht, megjithatë, ne jemi goditur në këtë mënyrë më parë. Komentet…