Tag: rockstar games

GTA Online sjell një tjetër makinë nga The Contract
Përditësimi javor i GTA Online është live, dhe ndërsa Rockstar Games nuk i ka vendosur ende patch-notes në Newswire, lojtarët janë zhytur në Los Santos për të parë se çfarë ka të re këtë javë. Shtesa e re e rëndësishme…
GTA 5 Mobile?! Take-Two flet për të ardhmen e lojërave në mobile
Take-Two, kompania e zhvilluesit të GTA dhe Red Dead, Rockstar Games, është në proces të blerjes së Zynga, dhe kjo i hap rrugën ekskluziviteteve të Take-Two që të kenë një "rrugë të qartë" drejt lançimeve në mobile. Ndërsa Take-Two nuk…
GTA 6 do të jetë loja e vetme e gjeneratës aktuale nga Rockstar
Grand Theft Auto VI është e vetmja lojë Rockstar që ka të ngjarë të arrijë me këtë gjeneratë konsolash, sipas pretendimeve të fundit të brendshme. Deri tani, nuk kemi marrë ende ndonjë përditësim zyrtar për GTA VI të shumëpritur nga…
Kompani e GTA Take-Two blen zhvilluesin e FarmVille Zynga per $13 miliardë
Kompania e Rockstar Games Take-Two Interactive sapo njoftoi se po blen Zynga, kompania që qëndron pas një numri lojërash shumë të suksesshme mobile, duke përfshirë Farmville. Dy kompanitë njoftuan sot se Take-Two do të blejë Zynga në një marrëveshje që…
Një i brendshëm i Rockstar tregon datën e lançimit të GTA 6
Një i brendshëm i Grand Theft Auto ka bërë tease datën e lançimit të GTA 6. Dhe për një herë, fansat e Grand Theft Auto që presin me padurim GTA 6 kanë një lajm të mirë. Kanë kaluar më shumë…
“GTA 6 do të zhgënjejë shumë fansa” – paralajmëron një informant
Grand Theft Auto VI po vuan nga një zhvillim shumë i rrëmujshëm, sipas raporteve të shumta. Dhe të paktën një burim i brendshëm ka pohuar se fansat mund të mbeten të "zhgënjyer" nga produkti përfundimtar. Është e drejtë të thuhet…
Dr. Dre tregon preview-në e një kënge të re nga GTA Online
Duke filluar nga 15 dhjetori, bota e GTA Online e Los Santos do të jetë e mbushur me disa ritme të tjera për lojtarët për të lundruar nëpër qytet. Së bashku me një DLC të bazuar në histori për lojën…
Përveç remasters, tani as versionet klasike të GTA nuk po punojnë
Nuk kanë qenë disa javë të shkëlqyera për Rockstar Games. Pas një fundjave tronditëse të publikimit, kompania u detyrua të pranonte se kishte dështuar në një mënyrë të madhe me Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition. Koleksioni,…
Update javor i GTA Online sjell shpërblime ekstra
Bonuset javore të GTA Online, të postuara në Rockstar Newswire, mbulojnë një gamë aktivitetesh, nga shpërblimet shtesë në Misionet e Gunrunning Sell deri te misionet argëtuese të hunters vs. runners. Madje për të marrë pjesë në eventin Gunrunning, lojtarët duhet…
Makinat më të shpejta të GTA 5 në 2021 | GUIDE
Milionerët në GTA 5 duan të mbushin garazhet e tyre me makina të shtrenjta. Loja action-adventure e Rockstar, Grand Theft Auto, është ende një nga lojërat më të famshme, pavarësisht nga konkurrentët modernë në vitin 2021. Shumë i përmbahen GTA…