Një exploit i League ju lejon të bëni spam item actives pafund
Mesaduket items-at e reja kanë filluar të shfaqin shumë probleme kohët e fundit Duket se Riot aksidentalisht ka shtuar një version të vetëm të items në URF League në fillimet e para-sezonit. Ky shfrytëzim i zbuluar rishtas, i cili lejon…
Çfarë Mythic items duhet lojtarët e ADC të blejnë në LoL Season 11?
Këto janë items-at që duhet të blini për ADC përkatës League of Legends ka pasur një ndërrim masiv në Sezonin 11; pas dhjetë vjetësh, items janë riparuar, duke lënë shumë fansa të LoL në errësirë se çfarë të blejnë nga…
Një vajze thotë se Seraphine është bazuar tek ajo, Riot e kundërshton
Vajza, e quajtur Stephanie, ishte në një lidhje të shkurtër me një punonjës të Riot në 2019 Një vajz me emrin Stephanie ka pohuar se një personazh i ri i League of Legends me një pamje dhe emër të ngjashëm,…
Këto janë të gjitha ndryshimet që erdhën me patch 10.23 në TFT
Reworks është emri i lojës në patch-in e kësaj jave Riot Games po bëhet krijues me buffs dhe nerfs në patch Teamfight Tactics të kësaj jave, duke synuar "unhealthy attachment" të Aphelios me Rageblade. Xin Zhao dhe Ahri janë gjithashtu…
Skins të Battlecast dhe Resistance janë tashmë live në League of Legends
Gjashtë skin-e të reja do të jenë në dispozicion në ciklin e ardhshëm të patch-eve Dy miqtë e rinj të Viktorit po godasin Summoner's Rift më vonë këtë javë, por ato nuk do të qëndrojnë pa kundërshtuar. Pesë shtesa të…
Këto janë ndryshimet që kanë ardhur në LoL me patch-in e fundit
Harrojeni gjithçka që dini për League of Legends, preseason 2021 është pothuajse këtu Më në fund kemi arritur në fund të sezonit të League of Legends 2020. Preseason 2021 është pothuajse këtu, duke sjellë ndryshime monumentale në lojë. Një rregullim…
Këto janë updates dhe notes më të fundit për Wild Rift Patch 1.0a
Blitzcrank, Vayne dhe Xin Zhao do të marrin nerf Riot Games ka zbuluar shënimet dhe përditësimet për League of Legends: Wild Rift's patch 1.0a, duke treguar se Blitzcrank, Vayne dhe Xin Zhao po marrin nerf. Riot gjithashtu ka thënë që…
6 ‘plays’ më të bukura të League Worlds 2020
Worlds 2020 mund të ketë mbaruar, por këto momente do të jenë në mendjen tonë Për fansat më të apasionuar të League of Legends, Kampionati Botëror është xhevahiri i kurorës çdo vit. Ndërsa nuk është një festë kombëtare, por ama…
5 lojtarët me performancën më të mirë në Worlds 2020
Këto janë 5 lojtarët që kanë lën gjurmë në World 2020 Kampionati Botëror i League of Legends është një turne që ka të bëjë me ekipet. Shpesh mund të ndjehet sikur identitetet individuale dhe shfaqjet shtyhen buzë rrugës në favor…
Riot thuhet se po mendon të “heqë qafe” LCS Spring Split në 2021
Pasi Cloud9 dominoi LCS Spring Split dhe më pas humbi kualifikueset për Worlds në verë, Riot thuhet se po bën disa ndryshime për sezonin 2021. Riot po "planifikon" të heqë qafe Spring Split-in e kampionatit, i cili fillon në si…