5 rregulla të arta për të fituar ndeshjet 1v3 në Apex Legends
Të fitosh kundër një armiku është detyrë më vete në Apex Legeneds, por kundër një skuadre të tërë? Thuajse e pamundur kur nuk di se çfarë duhet të bësh. Këto pesë "rregulla të arta", të mundësuara nga Apocallypsee do ju…
Respawn pezullon LTM DUMMIEs Big Day ne Apex Legends
Ky bug mund të shkaktojë prishje të serverit dhe ndërprerje të mëdha të lojës. Mos organizoni ende një festë urgjence kërcimi. Respawn hoqi mënyrën e kthimit të Apex Legends me kohë të kufizuar, DUMMIEs Big Day, nga rotacioni pasi zbuloi…
Zhvilluesit e Apex Legends u përgjigjen problemeve të fansave me audion
Zhvilluesit u janë përgjigjur problemeve të audios që po mundojnë lojtarët në Season 6, duke theksuar se ata i janë përkushtuar punës për të zgjidhur këtë problem Respawn tani i është përgjigjur çështjes dhe ata shpresojnë ta rregullojnë atë sa…
Respawn mund të sjellë cross-progression në Apex Legends
Respawn është pranë shtimit të cross-progression në Apex Legends krah update-it të planifikuar në Steam. Kjo pavarësisht faktit që e quajti këtë veçori "të pamundur" të shkurt të 2019s. Duket se kjo mund të mos jetë edhe aq e pamundur…
Si të gjeni crafting materials në Apex Legends
Crafting është tashmë një pjesë goxha e madhe e Apex Legends në Season 6, por do ju nevojiten Materials për të patur akses në makineritë Replicator. Ndaj, këto janë vendet më të mira ku mund të kërkoni: Loot Bins –…
Respawn do që të bëjë një adaptim të Apex Legends në Netflix
Kush nuk do e shihte një serial të tillë? Respawn është shprehur se "do të donte" të sillte botën e Apex Legends në Netflix ose në ndonjë tjetër shërbim streaming, si një serial televiziv. Drejtori i lojës Chad Grenier e…
Apex Legends nuk do të ketë një hartë të re në Season 6
Sipas një email-i të dërguar nga Respawn, duket se harta e re nuk do të vijë këtë sezon Shumë thashetheme rreth sezonit të gjashtë të Apex Legends kanë qarkulluar dhe më kryesori ka qënë për hartën e re të quajtur…
Gjithçka që dimë rreth Season 6 në Apex Legends
Kur do të filloj Season 6, armë dhe harta të reja dhe më shumë Respawn Entertainment më në fund zbuloi sezonin e ri të quajtur “Boosted” më 6 gusht dhe pritet që ky sezon të sjellë shumë ndryshime dhe gjëra…
Traileri i Apex Legends Season 6 tregon heroin e ri, Rampart
Sezoni i ri, me titull Boosted, do të dalë më vonë këtë muaj Respawn Entertainment ka lëshuar një trailer të ri për Season 6 të Apex Legends, i cili do të përfshijë lançimin e një heroi të ri, Rampart, dhe…
Cross-play i Apex Legends nuk do i vërë lojtarët e konsolave në PC lobbies
Cross-play do të vijë në Apex Legends më vonë gjatë këtij viti dhe zhvilluesi Respawn Entertainment, ka marrë disa masa për ta mbajtur nivelin e aftësive të balancuar mes platformave. Në një postim në TikTok, inxhinieri i software-it Jake Smullen,…