Tag: pubg mobile

Alan Walker i rikthehet bashkëpunimit me PUBG Mobile
PUBG Mobile ka bashkëpunuar me një sërë figurash, kompanish dhe shfaqjesh ndër vite. Disa nga bashkëpunimet  më të njohura përfshijnë Godzilla vs Kong, McLaren, Tesla, BLACKPINK dhe Resident Evil. Ata kanë kontribuar në famën e lojës dhe kanë sjellë përmbajtje…
PUBG Mobile doli loja me më shumë fitime në Gusht 2021
Lojërat online, në të gjithë botën po rriten masivisht me miliarda dollarë të gjeneruar prej tyre. Qofshin lojëra PC apo lojëra Mobile, të dy tregjet janë e ardhmja e lojërave online. Sipas raporteve të fundit nga Sensor Tower, PUBG Mobile…
Settings më të mira në PUBG Mobile për të rregulluar Lag dhe FPS
PUBG Mobile është bërë një titull i preferuar i fansave të Battle Royale në të gjithë globin. Është e pamundur të mos e provoni lojën me harta, modes të ndryshme dhe elementë të tjerë interesantë në lojë. Lojtarët mund ta…
Votoni outfit shqiptar në PUBG Mobile
Një ndër lojërat më të preferuara mobile për shqiptarët sigurisht që është PUBG Mobile. Dhe së fundmi ju mund të votoni që një veshje shqiptare të jetë pjesë e lojës PUBG Mobile. Së fundmi nëpërmjet një eventi të zhvilluar në…
Njoftohet bashkëpunimi mes Jujutsu Kaisen dhe PUBG Mobile
Duket se tendenca aktuale e lojërave Battle Royale është të provosh dhe të bësh partneritet me sa më shumë liçensa dhe bashkëpunëtorë të jetë e mundur. Sidoqoftë, PUBG Mobile mund të ketë mundur lojëra të tjera Battle Royale kur bëhet…
Ndërron jetë së fundmi ish-pro i PUBG
Një ish -profesionist i PlayerUnknown Battlegrounds qëlloi veten ndërkohë që ishte në një ndjekje ligjore e cila kishte të bënte me një tentativë vrasjeje të dështuar. Taylor "TaylorJay" Jeffrey Jonnson qëlloi veten pasi mësoi se Policia e Shtetit të Pensilvanisë…
10 lojëra mobile që të fitoni para
Video lojërat kanë qenë një burim që njerëzit të fitojnë para. Jo vetëm nga skena e Esports, ka edhe disa mënyra të tjera për të fituar para nga lojërat, të tilla si vrapimi, shitja e llogarive dhe shumë më tepër.…
Ipega 9123 & 9129 – dy controllers për çdo lojtar në mobile
Ipega 9123 & 9129 janë shumë ndryshe nga njëri-tjetri dhe ju mund të zgjidhni në varësi të nevojave tuaja. Nëse jeni të interesuar për të blerë Ipega 9123 & 9129, ju mund ta bëni këtë gjë nëpërmjet Gjirafa50. Ju gjithashtu…
5 lojëra si PUBG Mobile nëse keni një telefon kot
Që nga fillimi në 2017, PUBG Mobile është kurorëzuar si një nga lojërat kryesore Battle Royale. Ende gëzon një bazë përdoruesish shumë aktivë, me lojtarë të rinj që vijnë çdo ditë. PUBG Mobile është i dukshëm për ndeshjet autentike BR…
Kompania e PUBG Mobile do që të blejë atë të Crysis
Sipas medias gjermane, Bild, Tencent po kërkon të blejë Crytek përmes Proxima Beta Europe BV, një kompani filial Tencent me seli në Evropë. Kjo është e njëjta filial që u përdor për të investuar në Dontnod Entertainment muaj më parë.…