Ja përse shumë lojëra nuk do të jenë 120fps në PS5
Një nga pikat më të mëdha të shitjes së konsolave ​​të gjeneratës së ardhshme si PS5 ose Xbox Series X është mbështetja për lojërat që funksionojnë me 120fps në TV dhe monitorë që përfshijnë modes 120Hz. Ndërsa kemi parë tashmë…
“Çdo gjë është shitur,” thotë CEO i PS5
Lançimi i PS5 është hasur me një sukses financiar të paparë. Me konsolën që është shpërndarë shpejt në pika të ndryshme shitjeje, është bërë shumë më e vështirë për konsumatorët, që të arrijnë ta gjejnë atë. Së fundmi është bërë…
Pse klientët po marrin ushqim maceje në vend të PS5?
Ardhja e ushqimit të maceve ose oriz në vend të PS5 ka ngritur shqetësime të mëdha nga klientët e Amazon UK Shumë prej klientëve të Amazon UK kanë shprehur shqetësime të ndryshme në lidhje me dërgesën e tyre të PlayStation…
Ibrahimoviç i jep një PS5 si dhuratë shokëve të tij të skuadrës
Zlatan është Babagjyshi këtë vit Ai është unik, Ibrahimovic e ka dëshmuar atë brenda dhe jashtë fushës. Këtë herë ai dëshironte të sillte atmosferën festive te shokët e tij të skuadrës pak më herët, duke përfituar sigurisht nga fakti që…
Dikush i blen mikut të tij një PS5 në mënyrë që ata të luajnë bashkë
Pasi mori vesh që miku i tij i ngushtë nuk mund të merrte një PS5, ai ia bën dhuratë një të tillë Siç të gjithë e dini, kërkesa e madhe për PlayStation 5 ka bërë që në këto momente të…
Këto janë të gjitha lojërat e PS5 që mund të luani nesër
Lista e Lojërave PS5 Assassin's Creed: Valhalla Loja tjetër e Assassin's Creed do të vendoset në botën e Vikingëve. Ju do të bastisni qytetet dhe fshatrat angleze të Shekullit të 9 në një kërkim për të gjetur një shtëpi të…
Ekziston një simulator PS5, për të gjithë ne që se blejmë dot
Alex Grande, një zhvillues videolojërash, nuk mund të përballonte një PlayStation 5 të ri. Në vend që të hidhte një sasi të madhe parash për të, Grande bëri diçka tjetër. Ai ndërtoi një simulator që i jep ndjesinë e një…
Controllers të PS5 tashmë po vijnë pa butonin X
Më poshtë mund të shihni një controller DualSense të ndryshëm nga të tjerët: ai ka një buton trekëndëshi me kokë poshtë në vend të butonit të tij X. Ky gabim i çuditshëm i prodhimit u postua në Reddit nga TalentedTortoise. Funksionon…
Propozimet e martesës me PS5 nuk kanë fund
Kur mund të jetë periudha më e mirë për të plasur pyetjen e një propozimi martese? Ndoshta për Krishtlindje. Edhe Viti i Ri është i veçantë. Gjithsesi, sipas Reddit, lançimi i PlayStation 5 duket të jetë edhe më perfekt. Shumë…
Përdoruesit e PS5 po luajnë gabimisht versionin e PS4 të CoD: Black Ops Cold War
Përdoruesit e PS5 mund të jenë duke luajtur gabimisht versionin e PlayStation 4 të Call of Duty: Black Ops Cold War. Nëse blini Cross-Gen bundle ose Ultimate Edition, atëherë merrni edhe versionin e PS4 edhe të PS5. Pasi ta keni…