Tag: ps4

Fansat e God Of War kërkojnë që Kratos t’i drejtohet Egjiptit
God of War Ragnarök shënon fundin e serisë "Norse Saga", por me siguri nuk do të jetë fundi i historisë së Kratos. Të paktën, kjo është ajo që ne shpresojmë. Ne nuk kemi asnjë ide se ku do të gjendet…
Historia e Gran Turismo 7 luhet vetëm online, dhe fansat nuk janë dakord
Gran Turismo 7 ka një histori vetëm online. Ndërsa këto kërkesa janë gjithnjë e më të barabarta për kursin, veçanërisht në lojëra sportive dhe garash me karriera të mëdha, kjo nuk do të thotë që komuniteti i serive është veçanërisht…
Odin shfaqet në një klip të God Of War Ragnarök dhe është i frikshëm
Sony Santa Monica ka ndarë një klip të shkurtër të God Of War të ardhshëm Ragnarök, i cili na tregon dy nga krahët e Odinit dhe është tepër e frikshme. Epo, fjala "krahë" përdoret mjaft fleksibël këtu, pasi në të…
Ky update i PlayStation 4 po i shkatërron consolat
Pas përditësimit të fundit të firmuerit në PlayStation 4, lojtarët po zbulojnë se colsola e tyre është më e keqja që ka qenë ndonjëherë, madje disa raportojnë se produkti është prishur. Në lidhje me consolën e gjeneratës së fundit, përditësimi…
Kjo mund të jetë loja e re falas në Tetor për PlayStation Plus
Jemi në mesin e shtatorit, por një mal me thashetheme në lidhje me lojërat e reja falas të tetorit kanë filluar të grumbullohen. Këtë muaj, lojtarët e PlayStation 4 dhe PlayStation 5 me një pajtim PS Plus mund të marrin…
Uncharted: Legacy of Thieves lançohet për PC në fillim të 2022
Në fillim të këtij viti, Sony aksidentalisht la të kuptohej se ekskluzivi tjetër i PlayStation për të hyrë në platformën e PC do të ishte pjesa e katërt e serisë Uncharted. Që atëherë, ne nuk kishim dëgjuar asgjë konkrete në…
Ja si do të duken karakterët e God Of War: Ragnarok
Drejtori artistik Raf Grassetti postoi imazhe të personazheve kryesorë të Ragnarok, duke përfshirë Kratos, Atreus, Thor, Tyr dhe Angrboða. Thor, i cili është mëngjarash në Ragnarok, merr një pamje të ndryshme nga portretizimi i Chris Hemsworth në Marvel Cinematic Universe.…
Versioni fizik i Disco Elysium: The Final Cut lançohet me 9 Nëntor
Disco Elysium: The Final Cut u lançua në mënyrë dixhitale në PlayStation 5 dhe PS4 në fillim të këtij viti, por nëse nuk po i përmbaheshit atyre kopjeve në kuti, atëherë tani ka vetëm pak kohë për të pritur. Versionet…
God of War Ragnarok trailer konfirmon emrin e lojës dhe zbulon karaktere të reja
God of War Ragnarok më në fund ka një trailer krejt të ri që shfaq personazhe të rinj dhe që kthehen njësoj. Data e re e lëshimit për vazhdimin e shumëpritur të Sony Santa Monica u njoftua për herë të…
Marvel’s Spider-Man 2 për PS5 del në 2023, bashkë me Venom si antagonist
Marvel's Spider-Man me të vërtetë po merr një vazhdim. Insomniac Games tregoi lojën e re të enjten në PlayStation Showcase të Sony 2021 dhe zbuloi një antagonist të ri të rëndësishëm: Venom. Marvel's Spider-Man 2 vjen në PlayStation 5 në…