Tag: ps3

Miliona përdorues të PS Plus Premium humbasin akses në PS3 Classics
Abonentët e PlayStation Plus Premium pra, abonentët në nivelin më të lartë të PS Plus në PS4 dhe PS5 kanë humbur aksesin në PS3 Classics, ose të paktën disa abonentë PS Plus kanë humbur. Nëse jeni në Shtetet e Bashkuara,…
Sony zbulon lojërat e PS3 që do të vijnë në PS Plus
Abonimi i ri i PlayStation Plus do të sjellë goxha gjëra të reja dhe një prej tyre janë edhe disa lojëra ikonike nga PS3. Dhe Sony ka zbuluar listën e lojërave të PS3 që do të vijnë në PS Plus…
Sony po mbyll suportin për PS3 dhe Vita
Sony Interactive Entertainment ka lëshuar përditësime të reja për PlayStation 3 dhe PlayStation Vita, por mos u emociononi shumë. Aty ku përditësimet e sistemit zakonisht shtojnë veçori dhe rregullime të reja emocionuese, PS3 dhe Vita në fakt po humbasin disa…
PlayStation Plus mund të sjellë këtë veçori të PS3
PlayStation Plus mund të rikthejë një veçori të njohur të PS3. PS Plus po zgjerohet këtë verë me shtimin e dy niveleve të reja dhe më të shtrenjta të abonimit. Dhe sipas një raporti të ri, nëse ky zgjerim i…
Disa lojëra të PlayStation janë pothuajse të paluajtëshme
Një numër lojërash klasike PlayStation duket se po skadojnë në PlayStation 3 dhe PlayStation Vita, duke u bërë në mënyrë efektive plotësisht të pamundshme për ata që e blenë lojën përmes digital store të Sony. Një numër në rritje i…
PlayStation 3 tashmë po i vjen zyrtarisht fundi
Pak më shumë se 15 vjet pas lançimit origjinal, Sony më në fund po i jep fund repair support për PS3 në Japoni së bashku me mbështetjen për pajisjet periferike të tij. Kompania postoi një postim në Twitter në llogarinë…
5 arsye përse PES 2013 luhet akoma në 2022
Që nga publikimi i saj, loja PES 2013 është luajtur në mënyrë aktive në çdo gaming center. Pra, pse luhet ende në 2022? Ekskluziviteti, i cili u lançua në vitin 2012 si seria PES, zuri një vend të mrekullueshëm në…
Një superkompjuter është ndërtuar i gjithi nga disa PS3
Gjatë vitit 2010, U.S. Air Force ndërtoi super kompjuterin e saj në mënyrë që të ulte kohën që i duhej për të procesuar të dhënat dhe imazhet që kishin nevojë. Ky super kompjuter ishte ndër më të fuqishmit në botë…
Mod-i FiveM i GTA 5 është më i përdorur se GTA Online në Steam
GTA RP FiveM vazhdon të shtoj rekordet ditë pas dite. Moderatorët pas tij vëren në Twitter për të zbuluar se mod-i arriti një kulm prej 250,000 lojtarësh njëkohësisht gjatë fundjavës. Nëse po pyesni se si krahasohet kjo me Grand Theft…
Ky remake i GTA: San Andreas është mjaft i bukur
Modder Fat Dino ka marrë përsipër të ribëjë Grand Theft Auto: San Andreas, posaçërisht skenën hyrëse të lojës, dhe rezultatet janë tronditëse. Grand Theft Auto: San Andreas është më shumë se pesëmbëdhjetë vjeç dhe mbetet një nga lojërat më të…