fbpx
Një shofer u kap duke luajtur Pokemon Go në 8 telefona njëheresh
Është e rëndësishme që të shkëputesh pak nga Pokemon Go herë pas here Një shofer në shtetin e Washington e çoi fiksimin e tij me Pokemon Go pak më larg se ç'duhej. Ishte Rreshteri Kyle Smith nga Washington State Patrol…
Harry Potter: Wizards Unite është i disponueshëm për tu shkarkuar
Për ne këtu në Shqipëri do të jetë pak e vështirë gjithsesi. Harry Potter: Wizards Unite është loja e re AR nga zhvilluesit e Pokemon Go. Loja tani është publikuar për Amerikën e Veriut dhe për të gjithë ju që…
Eventi Pokemon Go Fest vjen këtë verë në Chicago, Azi dhe Europë
Ky do të jetë Pokemon Go Fest më i madh deri më sot Eventi vjetor i Niantic, Pokemon Go Fest, rikthehet për një tjetër vit, e këtë rradhë nuk do të zhvillohet vetëm në Chicago. Si pjesë e Summer Tour…
Pokémon Go më në fund sjell Smeargle, i cili shfaqet në fotot tuaja
Tipari i ri Go Snapshot është rruga juaj drejt gjetjes së tij. Smeargle, Pokémon-i që ka munguar prej kohësh nga Pokedex-i i lojtarëve të Pokémon Go më në fund është i disponueshëm për tu kapur në lojën mobile. Për të…
Fansat e Pokemon kanë prova se një njoftim për një loje të re po vjen
Pokemon Day mund të jetë dita e shumëpritur. Fansat e Pokemon besojnë se një njoftim i ri loje do të vijë këtë javë dhe për ta vërtetuar këtë teori, ata po i drejtohen postimeve të vazhdueshme nga adresa zyrtare e…
Blizzard në punim për një lojë Warcraft në stilin Pokemon Go
Pak pas njoftimit kontradiktor të Diablo Immortal, Blizzard njoftoi se synonte të zhvillonte mobile games të të gjitha brand-eve në të ardhmen. Shume prej nesh menduam se këto ishin thjesht fjalë të hedhura në ajër, por rezulton se nuk është…
Vatikani sjell versionin fetar të Pokemon Go: JC Go
Dy vite pas daljes në treg të Pokemon Go, një grup katolik i quajtur Fundación Ramón Pané po i hedh një frymë pak më fetare lojës. JC Go u lançua të Premten. Loja i lejon lojtarët të kapin shenjtorë, figura biblike dhe…
Lëshimet, Beta-t dhe Eventet më të mëdha në Shtator 2018
Industria e 'gaming' nuk ngadalëson kurrë. Kjo vërtetohet nga lëshimet e lojërave çdo muaj, për të mos përmendur eventet e industrisë, eventet 'in-game', zgjerimet, DLC, betae dhe të tjera. Shtator 2018 duket veçanërisht i zënë, duke paraqitur lançimin e video-lojërave…
Gjithçka që duhet të dini mbi ‘Pokemon Go’ Raid Battles dhe Bosses
Pokemon Go më në fund ka një lojë që përfundon, tani që Niantic ka prezantuar sulmet surprizë në lojën me realitet të zmadhuar për telefonë. Sëbashku me disa ndryshime të mëdha të cilat shpjegojnë si funksionojnë palestrat dhe pajisje të…
Bloger rus përballet me burgun për krijimin e një Pokémon Go video brenda një kishe
Blogeri rus Ruslan Sokolovsky është përballur me tre vjet e gjysmë burg me akuza për "nxitje për urrejtje dhe sulme ndaj lirisë së besimit". Këto akuza vijnë nga arrestimi i tij vitin e kaluar pasi ai kishte postuar ne blogun…