Tag: playstation 5

Lojtari më në fund blen PlayStation 5, por i digjet nga rrufeja
Mblidhni çfarëdo sendi fatsjellës të mirë që keni pasi do të lexoni këtë histori të pafat për një lojtar, shtëpia e të cilit u godit nga rrufeja, duke djegur plotësisht PlayStation 5-ën e tij. Pasi ky person kishte marrë në…
Mashtruesit e PS5 kanë filluar të humbin para
Sado e vështirë të besohet, PlayStation 5 është në dispozicion për gati një vit tani. Fatkeqësisht, në atë periudhë kohore, shumë fansa që duan PlayStation-in e fundit nuk kanë qenë në gjendje ta marrin atë. Sidoqoftë, gjërat mund të ndryshojnë,…
Këto janë 5 lojërat që mund të vijnë në PlayStation Showcase
Më në fund, Sony po sjell Showcase e PlayStation 5 i cili do të zhvillohet më 9 shtator dhe pritet të zbulojë disa lojëra të rëndësishme për platformën. Por cilat janë lojërat të cilat mund të prezantohen? Përveç lojërave si…
Ky PlayStation 5 ngjan me PlayStation 1
Sipas informacioeve, PlayStation 5 me siguri bën një deklaratë me madhësinë e tij dhe panelet gjithëpërfshirëse. Ky xhirim retro, megjithatë, e ka ndezur Internetin me adhurim pasi përputhet me skemën e ngjyrave të consolës origjinale të lançuar 25 vjet më…
Ratchet & Clank: Rift Apart (PS5)
Më në fund Ratchet & Clank jane rikthyer, kete radhë ekskluzivisht ne PlayStation 5 dhe fale Albagame dhe Sony ka ardhur ne duart tona për ta luajtur dhe për të të dhënë mendimin tone. Por ku do të na çojnë…
Returnal (PS5) Review
Lojërat bullet-hell janë një zhanër mjaft old-school, por qe gjithsesi kane një audience mjaft te konsoliduar dhe te dedikuar. Returnal sjell deri diku një ndryshim ne formulën standarde te këtyre lojërave, duke marre elemente nga lojëra rogue-like dhe souls-like për…
PlayStation mesa duket ka më shumë se 25 lojëra PS5 në zhvillim
Gati gjysma janë IP plotësisht të reja. Duket sikur ka shumë lojëra të PlayStation 5 të cilat janë në proces. Hermen Hulst, një bashkëthemelues i Guerilla Games i cili u bë kreu i PlayStation Studios në 2019, tha për Wired…
Një website me scalpers ka shitur mbi 100,000 PS5 me çmime të tmerrshme
Nëse jeni një nga miliona njerëz që duan lojërat, por që ende nuk keni mundësi për ti dhënë vetes një PlayStation 5, hej, unë mund të rrëfej diçka. Lajmet që thonë se mungesat e furnizimit të konsolës mund të vazhdojnë…
Days of Play të PlayStation sjellin fundjavë falas
Ne jemi të emocionuar të njoftojmë se Days of Play rikthehen në 2021 duke festuar me komunitetin e pasionuar të PlayStation në të gjithë globin! PlayStation dëshiron ta bëjë eventin e këtij viti edhe më të veçantë dhe tërheqëse për…
Mungesa e PS5 në treg do të vazhdojë dhe në 2022
Një raport ka zbuluar se konsolat e PlayStation 5 do të jenë në mungesë në treg nga ndikimi i pandemisë brenda këtij viti, dhe vetë Sony ka lëshuar një deklaratë mbi situatën. Një grup analistësh të Sony Group Corp paralajmruan…