Tag: playstation 4

Ky update i PlayStation 4 po i shkatërron consolat
Pas përditësimit të fundit të firmuerit në PlayStation 4, lojtarët po zbulojnë se colsola e tyre është më e keqja që ka qenë ndonjëherë, madje disa raportojnë se produkti është prishur. Në lidhje me consolën e gjeneratës së fundit, përditësimi…
Këto janë 5 lojërat që mund të vijnë në PlayStation Showcase
Më në fund, Sony po sjell Showcase e PlayStation 5 i cili do të zhvillohet më 9 shtator dhe pritet të zbulojë disa lojëra të rëndësishme për platformën. Por cilat janë lojërat të cilat mund të prezantohen? Përveç lojërave si…
Spiritfarer do të vijë në Switch dhe PS4
Sipas një njoftimi të bërë së fundmi, iam8bit do të bashkëpunoj me Skybond Games dhe zhvilluesin Thunder Lotus Games për të lançuar një version fizikë të lojës Spiritfarer për PlayStation 4 dhe Switch. Versioni fizik i lojës do të përfshijë…
Days of Play të PlayStation sjellin fundjavë falas
Ne jemi të emocionuar të njoftojmë se Days of Play rikthehen në 2021 duke festuar me komunitetin e pasionuar të PlayStation në të gjithë globin! PlayStation dëshiron ta bëjë eventin e këtij viti edhe më të veçantë dhe tërheqëse për…
Nuk ju pëlqejnë lojërat e frikshme? Ne kemi për ju Resident Evil Village
Capcom duket se jep gjithçka për të gjithë dhe promovon siç kompania di më mirë. Resident Evil Village është gati javën e ardhshme dhe kështu ai ka publikuar një video tjetër, pak më ndryshe. Kjo nuk është një trailer për…
Cyberpunk 2077 rimbursoi 30 mijë kopje nga të lojës nga 13 milionë të shitura
Dalin më shumë detaje rreth situatës së rimbursimit të Cyberpunk. Fillimi katastrofik i Cyberpunk 2077 çoi në shumë pak rimbursime, sipas Piotr Nielubowicz, i cili ndau detaje mbi situatën gjatë një mbjedhjeje me investitorët. RPG dystopiane në internet shiti 13.7…
Ky dizajn i PlayStation 5 me motive të “Ghost of Tsushima” duket mahnitës
Loja Ghost of Tsushima është diçka ndryshe e sjellë nga Sucker Punch Productions, të cilët janë krijuesit dhe të lojërave Sly Coopers. Suksesi i Ghost of Tsushima ishte i madh, me mbi 6 milion kopje të shitura në mbarë botën.…
Këto mund të jenë lojërat falas të PS Plus për muajin prill 2021
PS Plus është një prej abonimeve që PlayStation ka dhe që iu ofron përdoruesve të PS4 ose PS5 lojëra falas çdo muaj. Këto mund të jenë lojërat falas që PS Plus mund të sjellë për muajin prill. Duket se nganjëherë…
PlayStation 5 po shitet në tregun e zi për çmime të çmendura
Kërkesa e lartë dhe mungesa e PlayStation 5 kanë bërë që blerësit e kësaj konsoleje ta shesin atë për një çmime vërtet të çmendur Pas pritjes së madhe, më në fund PlatStation 5 është lançuar në disa vende të botës.…
Mënyrat më të mira për të transferuar progresin tuaj nga PS4 në PS5
Gjenerata e re e PlayStation po vjen dhe këto janë mënyrat më të mira që do t’iu ndihmojnë të transferoni të dhënat tuaja nga PS4 në PS5 PlayStation 5 do të sjellë shumë veçori të ndryshme dhe një ndër to…