Tag: pewdiepie

Pse po tërhiqet PewDiePie nga YouTube?
Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg po merr një ndërprerje të shkurtër nga YouTube. 31-vjeçari zbuloi arsyen e pushimit të tij për shikuesit, dhe është mjaft i këndshëm. Pasi u bashkua në YouTube në vitin 2010, PewDiePie ka postuar një video të re…
PewDiePie zbulon se pse duhej të fshinte videon e tij të famshme
Youtube-ri i famshëm Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg tregon në lidhje me videon e tij famëkeqe e cila është fshirë, " My New Car "nga 2016. Ylli zbuloi arsyen pse iu desh të fshinte pjesën e dy të saj pasi gjërat u…
PewDiePie bëhet YouTuber-i i parë që kap 110 milionë subscribers
Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg është bërë zyrtarisht krijuesi i parë në YouTube që tejkalon 110 milion subscribers në këtë platformë. Kur mendoni për YouTube, zakonisht ka vetëm një krijues që ju vjen në mendje si imazhi i platformës dhe ky është…
Si arrin PewDiePie të fitojë para?
Krijuesi me më shumë abonentë në YouTube, Felix "PewDiePie" Kjellberg është ‘mbreti në internet’. Me një numër të madh  të audiencës vijnë shumë mundësi për fitim parash, dhe PewDiePie e ka arritur këtë. Duke grumbulluar miliona shikime, vetëm normat e…
PewDiePie zhgënjehet pasi YouTube heq diss track-un për Coco
YouTuber-i Felix PewDiePie Kjellberg më në fund ka reaguar ndaj heqjes që YouTube i bëri diss track të Cocomelon, duke thënë se është shumë i zhgënjyer nga ky vendim. Heqja e videos i surprizoi të gjithë, përfshirë këtu vetë PewDiePie.…
PewDiePie i bën thirrje 6ix9ine në diss track kundër Cocomelon
PewDiePie i çoi diss tracks në nivelin tjetër, duke postuar këngën e tij të re 'Coco' kundër Cocomelon. Aty ai bëri shaka edhe se si rapper-i 6ix9ine është spiun. Kënga në fjalë sigurisht që është komike dhe parodike. 31-vjeçari e…
Pewdiepie tashmë është kthyer në një femër?!
Felix "PewDiePie" Kjellberg kohët e fundit kishte shumë fansa që bënin "simp" për të, pasi ai vendosi të bënte një tjetër zbulim të fytyrës së tij, këtë herë, si një femër Fansat e PewDiePie kohët e fundit mbetën të tronditur…
PewDiePie nis një seri të re në Minecraft dhe pendohet menjëherë
YouTuber më i famshëm i YouTube ka vendosur të nisë një seri të re në Minecraft Personazhi më popullor dhe më i famshëm i YouTube Felix “PewDiePie” Kjellberg i ka dhënë lamtumirën botës së tij të Minecraft më 7 dhjetor.…
PewDiePie zbulon një histori gallatë me Ryan Reynolds
Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg zbuloi një histori për të qeshur nga e kaluara e tij, kur takoi aktorin e Deadpool, Ryan Reynolds. Ylli suedez shpjegoi se si pasi bënë një selfie bashkë, ai e turpëroi. Tani jo tamam turpërim, por një…
PewDiePie zbulon se të gjitha donations nga stream-et e tij do të shkojnë për bamirësi
Hallall. PewDiePie ka tërhequr pas vendimin e tij për të mos marrë më donations nga streamers, duke menduar për një zgjidhje më unike, se si këto para mund të përdoren për të mirën e të tjerëve. Sado që shumica e…