Tag: pewdiepie

Pokimane rikthehet ne Twitch me setup të ri
Imane "Pokimane" Anys do të kthehet së shpejti në Twitch dhe ajo ka diçka të re në rezervuar për fansat e saj. Pokimane tronditi komunitetin e streamit kur njoftoi një pushim të papritur njëmujor në korrik. Më 19 korrik, Pokimane…
PewDiePie kritikon Travis Scott rreth incidentit në koncertin e fundit
Reperi i njohur Travis Scott është nën kritika pasi nuk e ndaloi performancën e tij live në Astroworld kur një rrëmujë po ndodhte mes publikut ku humbën jetën 8 persona dhe disa të tjerë të plagosur. Scott ka publikuar një…
PewDiePie shpjegon pse i dhuroi fansit butonin e tij të YouTube me diamant
Felix 'PewDiePie' Kjellberg shpjegoi pse vendosi t'i dhuronte play button të YouTube me diamant një fansi, pavarësisht se ishte një trofe për arritjen e tij prej 100 milionë subscribers. Pewds është një nga YouTubers më jetëgjatë në internet. Tani, duket…
PewDiePie nuk po i pëlqen Squid Game: Është vetëm një ripoff anime!’
Felixi "PewDiePie" Kjellberg, i njohur në Youtube ndau mendimin e tij për hitin e serisë Netflix, Squid Game. Ylli suedez shpjegoi pse ai mendon se shfaqja nuk është origjinale dhe pse ai mendon se është me të meta. Që nga…
PewDiePie kundërshton pretendimet se ai fiton më shumë sesa MrBeast
Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg është padiskutim mbreti i YouTube, duke u mburrur me më shumë subscribers  nga çdo krijues i pavarur, kështu që ju do të mendonit se ai do të fitonte më shumë para si individ në platformë, apo jo?…
PewDiePie tallet me Pokimane
Mbreti i YouTube PewDiePie synoi konfigurimin e stream të Pokimane's Twitch në një video të re, ku ai shikoi shtëpitë e disa personazheve të famshëm. PewDiePie nuk është i huaj për të goditur streamers e YouTuber dhe Twitch për shtëpitë…
PewDiePie tallet me Neekolul
Në një video në YouTube të titulluar "Reviewing YouTuber House Tours", PewDiePie hodhi një vështrim në shtëpinë prej 2 milion dollarësh të yllit të Twitch Neekolul. Apartamenti luksoz krijoi polemika më 7 qershor, pasi u shfaq një fotografi e streamer…
PewDiePie e quan David Dobrik “një sociopat”
Ylli i YouTube, David Dobrik më në fund u kthye në vlogjet e tij të rregullta pas muajsh pushimi mes polemikave të shumta, dhe ndërsa fansat e tij po festojnë rikthimin e tij, PewDiePie e ka bërë të qartë se…
Pse po tërhiqet PewDiePie nga YouTube?
Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg po merr një ndërprerje të shkurtër nga YouTube. 31-vjeçari zbuloi arsyen e pushimit të tij për shikuesit, dhe është mjaft i këndshëm. Pasi u bashkua në YouTube në vitin 2010, PewDiePie ka postuar një video të re…
PewDiePie zbulon se pse duhej të fshinte videon e tij të famshme
Youtube-ri i famshëm Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg tregon në lidhje me videon e tij famëkeqe e cila është fshirë, " My New Car "nga 2016. Ylli zbuloi arsyen pse iu desh të fshinte pjesën e dy të saj pasi gjërat u…