Tag: pc

A është gje e mirë të vdesësh në CSGO?
Ndërsa mund të tingëllojë e çuditshme, të vdesësh qëllimisht në Counter-Strike: Global Offensive mund të jetë e dobishme ndonjëherë. Ka shumë skenarë të ndryshëm pa fitore që do të dalin në një ndeshje të CSGO, pavarësisht nëse përfshin ndalimin e…
EA konfirmon se Battlefield 2042 do të shtyhet në Nëntor
Pas deklaratave të bëra nga të brendshmit gjatë 24 orëve të fundit, EA DICE ka konfirmuar se Battlefield 2042 do të vonohet. Loja tani lëshohet në 19 Nëntor 2021, dhe një update në beta të hapur do të arrijë më…
CSGO poston diçka me Surf operation në Twitter, pastaj e fshin
Ekipi zyrtar i mediave sociale për Counter-Strike: Global Offensive postoi dhe fshiu një njoftim të shkurtër në 13 Shtator. Mesazhi përmbante një emoji të një vale të madhe si karakterin e tij të vetëm. Ky mesazh mund të jetë një…
Nuk ka “asnjë plan” që Halo 5 të vijë në PC
Është përfolur aq shumë sa që është kthyer në një saga pjesa e “Halo 5” nëpër portale. Nuk ka asnjë përditësim dhe Halo 5 as nuk ka ndërmend të dalë për PC. Master Chief ka nxjerrë shumë lojëra ne Steam…
Uncharted: Legacy of Thieves lançohet për PC në fillim të 2022
Në fillim të këtij viti, Sony aksidentalisht la të kuptohej se ekskluzivi tjetër i PlayStation për të hyrë në platformën e PC do të ishte pjesa e katërt e serisë Uncharted. Që atëherë, ne nuk kishim dëgjuar asgjë konkrete në…
Ky truk me molotov do t’ju sigurojë fitore në Dust 2
Ekziston një mënyrë për të garantuar që bombat e vendosura ne A-Site do të shpërthejnë në Dust 2 CS:GO. Një nga skenarët më të zakonshëm në Dust 2 është që terroristët të marrin site A, të vendosin bombën në cepin…
KAYO pritet të marrë një buff në VALORANT
Nuk ka kaluar shumë kohë që agjenti më i ri i Valorantit, KAY/O iu shtua gjuajtësit, por tashmë është e qartë se iniciatori është mjaft i dobët kur krahasohet me agjentët e tjerë në kategori. KAY/O aktualisht është duke zënë…
NBA 2K22, Gjithçka që dimë për The City
Me NBA 2K22 që do të dalë së shpejti, tifozët po kërkojnë për gjithnjë e më shumë detaje rreth lojës. Një nga karakteristikat më të rëndësishme të NBA 2K22 është MyCareer. Kjo i lejon lojtarët të jetojnë karrierën në NBA…
Traileri i Deathloop: Down The Rabbit Hole, Loja lançohet javës tjetër
Deathloop më në fund po vjen në kompjuterët tanë javën e ardhshme, më 14 shtator. Me lojën që vjen në pak më pak se 5 ditë, Bethesda dhe Playstation publikuan një trailer të ri të historisë që i çon fansat…
Njoftohet Uncharted 4 & Lost Legacy Remasted Collection për PS5 dhe PC
Më në fund e dimë se cilat janë lojërat e ardhshme të PlayStation që vijnë në PC dhe PS5, dhe zyrtari i saj: Uncharted 4: A Thief's End dhe Uncharted: Lost Legacy do të vijnë në PC dhe PS5 si…