Tag: overwatch 2

Blizzard po punon në më shumë lojëra se thjesht Diablo 4 dhe Overwatch 2
Blizzard po kalon një periudhë tranzicioni tani afër. Diablo IV dhe Overwatch 2 u njoftuan në BlizzCon 2019, por të dy lojërat duket se po përparojnë ngadalë dhe kohët e fundit një vërshim i krijuesve të rangut të lartë të…
Overwatch 2 do të jetë një lojë 5v5
Blizzard po rimendon sesi do të funksionojë Overwatch PvP. Ndryshime të mëdha po vijnë në Overwatch 2, duke filluar me një ndryshim thelbësor në mënyrën lojtar-kundrejt-lojtarit. Për Overwatch 2, Blizzard do të kalojë PvP nga dy ekipe me gjashtë persona,…
Overwatch 2 dhe Diablo 4 nuk do të lançohen në 2021
As Diablo 4 dhe as Overwatch 2 nuk do të lançohen këtë vit. Kompania mëmë Activision thotë se nuk pret që loja të arrijë përpara fundit të 2021. Gjatë mbledhjes së mbajtur së fundmi për fitimet financiare të Activision-Blizzard, kompania…
Blizzard konfirmon BlizzCon 2021, nuk konfirmon Diablo 4 ose Overwatch 2
BlizzCon 2020 është anulluar, por siç njoftoi Blizzardedhe më parë, eventi do të mbahet në formën online në fillim të vitit të ardhshëm. BlizzCon Online ose Blizz Conline, është konfirmuar për 19 dhe 20 shkurt 2021. "Sado që rrethanat po…
Blizzard po eksperimenton me skine të personalizueshme për Overwatch 2
Blizzard mund të ndryshojë të gjithë sistemin e cosmetics në Overwatch 2, pasi një leak i ri ka zbuluar se zhvilluesit po konsiderojnë që të bëjnë skine të personalizueshme në update-in e ardhshëm. Ky leak erdhi nga një studim të…
Jeff Kaplan ka thënë se Overwatch nuk do të ketë hero tjetër për këtë vit
Jeff Kaplan, drejtori i Overwatch, ka konfirmuar se Overwatch nuk do të marrë një hero tjetër këtë vit, pas lançimit të Echo. Në një intervistë, Kaplan tha se sado që skuadra e zhvillimit të Overwatch është duke krijuar heronj të…
Jeff Kaplan shpjegon se sa nga Overwatch 2 do të jetë PvE
Overwatch 2 pritet të sigurojë një përvojë të re PvE tek loja FPS e Blizzard, si dhe me update-te të reja për PvP, por disa lojtarë janë të shqetësuar nëse story mode-i i ri i tregimit do të jetë më…
Overwatch 2 konfirmoi lançimin në 2020 në një status në Twitter
Data e lëshimit të Overwatch 2 mund të jetë konfirmuar për vitin 2020 nga një status zyrtar në Twitter-in e PlayStation. Blizzard Entertainment njoftoi Overwatch 2 në BlizzCon 2019, duke konfirmuar lojën për PC dhe konsolë, por nuk kishte thënë…
Overwatch 2 do të sjelli shumë heronj të rinj
Blizzard nuk zbuloi detaje mbi heronjtë Ende nuk dimë shumë për Overwatch 2 nga Blizzard, e cila pritet të shkrihet me Overwatch origjinal. Por, një prej drejtorëve të lojës tha se disa heronj të rinj të Overwatch do të vijnë…
Sa lojtarë po luajnë Overwatch?
E ardhmja duket e ndritur për Overwatch Me një esports league shumë të ndjekur dhe Overwatch 2 që pritet të vijë, Overwatch mbetet ende një lojë popullore pas 3 vitesh. Overwatch League do të nisë vitin tjetër dhe fansat do…