Nvidia zbulon GeForce RTX 3060 me një çmim tepër të lirë
Nvidia po zgjeron serinë e RTX 30 duke zbuluar së fundmi RTX 3060 Së fundmi Nvidia ka publikuar shumë gjëra të reja dhe një ndër to është edhe karta grafike më e fundit e cila quhet RTX 3060. Me ketë…
Laptopët e rinj të Nvidia janë më të fuqishëm se PlayStation 5
Nvidia po konkurron me laptopët e rinj kundër konsoles së Sony CES i vitit 2021 deri më tani ka qenë i mrekullueshëm dhe për ta bërë akoma edhe më shumë Nvidia prezantoi serinë e laptopëve GeForce RTX 30. Këto laptop…
Minecraft sjell veçorinë RTX për të gjithë
Pas një kohe të gjatë në fazën eksperimentale, Minecraft sjell vecorinë ray tracing Nëpërmjet një njoftimi në website e tyre zyrtar të lojës, MInecraft ka sjellë ray tracing për çdo përdorues të lojës që e luan atë në një version…
A duhet të interesohemi pse nuk ka më karta grafike, tani që Bitcoin është në rritje?
Kujtdo që i kujtohen luftërat e mëdha të kriptovalutave GPU të vitit 2017 deri në 2018 dhe deri në 2019, do të kuptojë tmerrin pas lajmin të fundit se Bitcoin sapo kishte arritur një lartësi historike dhe Etherium ishte edhe…
Kartat grafike GeForce RTX 3080 & 3090 – data e lançimit, çmimi dhe ku mund t’i blini për Shqipëri & Kosovë
Kartat MSI GeForce RTX 3080 & 3090 janë hapi më i madh në këtë gjeneratë dhe kjo është gjithçka që duhet të dini rreth tyre Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartave grafike, GAMING…
Kartat grafike MSI GeForce RTX 3080 & 3090 – data e lançimit, çmimi dhe ku mund t’i blini për Shqipëri & Kosovë
Kartat GeForce RTX 3080 & 3090 janë hapi më i madh në këtë gjeneratë dhe kjo është gjithçka që duhet të dini rreth tyre Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartave grafike, GAMING dhe…
Fortnite do të marrë RTX, DLSS dhe Reflex në 17 shtator
Jo para shumë kohësh, Epic dhe NVIDIA premtuan se Fortnite do të merrte efekte ray tracing, suport për Deep Learning Super Sampling (DLSS) dhe edhe Reflex, teknologjia e re e zbuluar nga NVIDIA. Dje, NVIDIA zbuloi se update-i do të…
Fortnite dhe Black Ops: Cold War do të kenë suport Nvidia RTX
Në eventin e GeForce së fundmi, Nvidia njoftoi Fortnite dhe Call of Duty: Black Ops - Cold War do të jetë ndër lojërat e para të suportuarta pas njoftimit të RTX 3070, 3080 dhe 3090. Është e drejtë, jo vetëm…
Njoftohen kartat e reja grafike, Nvidia GeForce RTX 3090, 3080 dhe 3070
Ato mund të arrijnë deri në 8K 60fps Nvidia ka zbuluar gjeneratën e ardhshme të serive 3000, dhe këtë herë ato vijnë me Ampere tech për të përmirësuar shumë shpejtësinë dhe performancën. Karta më e mirë, GeForce RTX 3090, është…
Nvidia RTX 3080 Ti mund të jetë më e vogël sesa pritej
Karta mund të jetë më e vogël, por të harxhojë më shumë energji Një imazh i bërë leak i serisë RTX 3080 u zbulua në qershor me një dizajn mjaft të veçantë, por ne gjatë kësaj kohe nuk kishim mundësi…