Tag: nintendo

Këto janë lojërat më të fundit që mund të gjeni në Nintendo
Dyqani dixhital i Nintendo i quajtur Nintendo eShop do të sjellë shumë lojëra të reja, ulje dhe sigurisht aktivitete dhe evente të ndryshme. GameON iu ka sjellë një përmbledhje të pothuajse gjithçka që Nintendo eShop do të sjellë. Lojërat që…
10 lojëra të inspiruara nga anime që duhet t’i luani në Nintendo Switch
Nëse iu pëlqejnë anime dhe keni një Nintendo Switch, këto janë lojërat që duhet të luani Siç e kemi përmendur edhe më përpara, anime ka ndërhyrë shumë në industrinë e gaming duke frymëzuar shumë lojëra ose duke krijuar shumë lojëra…
Nintendo “qeshi me të madhe” kur Microsoft u përpoq t’i blinte
Microsoft u përpoq të blinte Nintendo në 2000-shin Microsoft ka qenë në një gjendje blerjeje kohët e fundit, duke shkatërruar kompani të shumta lojërash duke filluar nga zhvillues indie si Double Fine dhe Obsidian, te mega botuesit si Bethesda dhe…
Kingdom Come Deliverance do të vijë në Nintendo Switch së shpejti
Kingdom Come Deliverance është një lojë RPG e zhvilluar nga Warhorse Studios e lançuar në muajin shkurt të vitit 2018 në PC, PlayStation 4 dhe Xbox One. Së fundmi, nëpërmjet një postimi të kryer nga Nintendo në website e saj…
Dikush ka bërë të mundur që “të luash” Among Us në Nintendo Wii
Dikush ka bërë të mundur që “të luash” Among Us në Nintendo Wii Kemi parë që shumë lojëra të ndryshme të luhen nëpër pajisje ose aplikacione të ndryshme duke filluar që prej luajtja e Doom nëpër makinave llogaritëse dhe deri…
Super Smash Bros. Ultimate 10.0: Patch notes dhe ndryshimet
Sado që Sephiroth nuk do të jetë live deri në 22 dhjetor, lojtarët tashmë mund të shkarkojnë versionin 10.0 t update-it për Super Smash Bros. Ultimate. Ky i fundit do të sjellë disa ndryshime në lojë. Si pjesë e Fighters…
DOOM Eternal do të vijë në Nintendo Switch javën e ardhshme
DOOM Eternal do të jetë në Switch në datë 8 Dhjetor, ka njoftuar Bethesda Është një lëshim digjital vetëm për tu shkarkuar. Nuk ka asnjë version fizik me disk. Shooter-i first-person me portin e id Software u mor nga Panic…
Zbulohen disa leaks mbi Hyrule Warriors: Age of Calamity
Së fundmi disa leaks nga dataminers kanë ngritur dyshime mbi një DLC për Hyrule Warriors: Age of Calamity Duke përdorur pjesë të ndryshme nga paraardhësit, zhvilluesit e Hyrule Warriors: Age of Calamity krijuan një lojë e cila së fundmi po…
Ylli i TikTok, Pokeprincxss, paditet nga Nintendo
Nintendo ka një reputacion për mbrojtjen agresive të pronës së saj intelektuale, duke vepruar me shpejtësi për të hequr projekte të fansave si Pokemon Uranium dhe lojëra si Super Mario. Tani, Nintendo me sa duket ka synuar yllin e TikTok,…
Sipas studimeve të fundit, videolojërat na bëjnë më të lumtur
Një studim i kryer nga Instituti i Internetit të Oxford ka zbuluar se do të ndiheni më të lumtur nëse ju luani videolojëra Kërkuesit tek Instituti i Internetit të Oxford në bashkëpunim me dy nga zhvilluesit të më të mëdhenj…