Tag: nintendo switch

Këto janë lojërat më të fundit që mund të gjeni në Nintendo
Dyqani dixhital i Nintendo i quajtur Nintendo eShop do të sjellë shumë lojëra të reja, ulje dhe sigurisht aktivitete dhe evente të ndryshme. GameON iu ka sjellë një përmbledhje të pothuajse gjithçka që Nintendo eShop do të sjellë. Lojërat që…
Nintendo Switch dhe Switch Pro Controller MONSTER HUNTER RISE Edition do të lançohen në Europë më 26 mars
Edicioni MONSTER HUNTER RISE i Nintendo Switch vjen së bashku me një kod shkarkimi për MONSTER HUNTER RISE plus Kit Deluxe DLC dhe përmbajtje bonus Lojtarët në të gjithë Europën do të jenë në gjendje të luajnë me stil në…
Fitness Boxing 2: Rhythm & Exercise Review
Fitness Boxing origjinal ofroi një stërvitje vërtet efektive ndërsa u siguroi lojtarëve ushtrime të mjaftueshme krijuese për të qëndruar të angazhuar për orë të tëra. Përkundër kësaj, ajo ndihej disi artificiale në krahasim me bashkëkohësit e saj. Por ishte ende…
10 lojëra të inspiruara nga anime që duhet t’i luani në Nintendo Switch
Nëse iu pëlqejnë anime dhe keni një Nintendo Switch, këto janë lojërat që duhet të luani Siç e kemi përmendur edhe më përpara, anime ka ndërhyrë shumë në industrinë e gaming duke frymëzuar shumë lojëra ose duke krijuar shumë lojëra…
Kingdom Come Deliverance do të vijë në Nintendo Switch së shpejti
Kingdom Come Deliverance është një lojë RPG e zhvilluar nga Warhorse Studios e lançuar në muajin shkurt të vitit 2018 në PC, PlayStation 4 dhe Xbox One. Së fundmi, nëpërmjet një postimi të kryer nga Nintendo në website e saj…
PlayStation 5 shiti më pak njësi se Nintendo Switch në lançim
Ky vit ka parë një rritje masive të shitjeve të hardware të lojërave për arsye të dukshme me lançimin e PS5 dhe Xbox Series X / S që vijnë menjëherë pasi Nvidia filloi të përhapte serinë GeForce RTX 30. Sidoqoftë,…
Hyrule Warriors: Age of Calamity Review
Nintendo Switch shquhet për shumë lojëra të ndryshme dhe një ndër to është Legend of Zelda: Breath of the Wild. Kjo seri sjellë tashmë një prequel spin-off të quajtur Hyrule Warriors: Age of Calamity. Por a është kjo lojë në…
Hidhini një sy këtij Nintendo Switch me tematikë Fortnite
Më duket se e gjetëm dhuratën që do i kërkoni Babagjyshit për këto festa Pakoja e konsolit përfshin përmbajtje bonusi për lojën Battle Royale. Në kohën e duhur për sezonin e festave, Nintendo ka lëshuar një version të Nintendo Switch…
DOOM Eternal do të vijë në Nintendo Switch javën e ardhshme
DOOM Eternal do të jetë në Switch në datë 8 Dhjetor, ka njoftuar Bethesda Është një lëshim digjital vetëm për tu shkarkuar. Nuk ka asnjë version fizik me disk. Shooter-i first-person me portin e id Software u mor nga Panic…
Shfaqet gameplay i ri i Hyrule Warriors: Age of Calamity
Rruga për te Hyrule Warriors: Age of Calamity është afër fundit. Kanë mbetur vetëm dy javë para 'spin-off'-it të Legend of Zelda: Breath of the Wild, dhe me kaq pak ditë që kanë mbetur, Nintendo dhe Koei Tecmo kanë trajtuar…