fbpx
Asmongold mbetet më i pari në Twitch, pavarësisht rënies së WoW
Streamer-i i njohur Asmongold ka ruajtur vendin e tij si më i shikuari në Twitch përgjatë tetorit, pavarësisht rënies së World of Warcraft në çartet botërore. Twitch ka patur goxha ndryshime në platformën e tij kohët e fundit me Ninja,…
Shroud sugjeron se streamera të tjerë të Twitch mund të ikin në Mixer ose YouTube
Përpara se Tyler 'Ninja’ Blevins të kalonte nga Twitch në Mixer, streamerat kurrë nuk devijonin nga një platfromë streaming te tjera. Gjithsesi, që pasi kjo ngjarje shokoi botën e streaming, shumë përdorues kanë qenë të hapur ndaj ndryshimeve. Shroud ndoqi…
Ninja shpjegon pse Jarvis i FaZe Clan, nuk duhet të bëhej ban
"Le të mos shtiremi sikur nuk ka favorizime në botë, sepse ka." Ylli i Mixer, Tyler ‘Ninja’ Blevins, ka shprehur mendimin e tij në lidhje me situatën e Jarvis Kaye. Ai sugjeroi se Epic Games duhet ta trajtojë situatën pak…
Mixer ul çmimin e subscriptions në $4.99 për të konkuruar me Twitch
Tashmë mund të kurseni plot $1. Në fillim Ninja, pastaj shroud. Tani Mixer është duke i vënë sytë në çmimet e subscription të Twitch. Shërbimi për streaming, Mixer i ndryshoi çmimet e subscriptions sot, duke e ulur koston nga $5.99…
Ky tweet sugjeron se Tfue mund të lërë Twitch për Mixer
Pasojat për Twitch mund të jenë kolosale, nëse edhe Tfue vendos të largohet. Me gjigandin e rradhës të streaming, Shroud, që bëri lëvizjen e tij në Mixer pas Ninja dhe me King Gothalion që e ndoqi pak më vonë, të…
Ninja krijon një ekip me FaZe për Fortnite Championship Series
Ekipi përbëhet nga Ninja, Reverse2k, Nate Hill dhe FunkBomb Për shumicën prej nesh, Ninja është fytyra e Fortnite dhe për shumë kohë ai ishte streamer-i më i madh i lojës në Twitch, përpara lëvizjes së tij surprizë drejt Mixer në…
Dr Disrespect: “Mixer nuk mund ta blejë shikeshmërinë”
Nëse nuk rri çdo ditë duke dhënë nga një opinion për çdo gjë, atëherë nuk kemi të bëjmë me Dr Disrespect. Duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit në botën e streaming, me largimin e Ninja dhe Shroud nga Twitch…
Tfue eleminon të gjithë skuadrën e Ninja gjatë Fortnite Championship Series
Pas shumë kohësh streamer-i i famshëm i Fortnite Turner ‘Tfue’ Tenney pati mundësi të përballej me rivalin e tij prej kohësh, Tyler ‘Ninja’ Blevins pasi mundi atë dhe skuadrën e tij në një ndeshje squads. Tfue dhe Ninja kanë goxha histori…
Dr Disrespect thotë se do të qëndrojë në Twitch
Microsoft është duke luajtur në një mënyrë shumë agresive duke marrë disa nga lojtarët që kanë qenë të qepur pas Twitch prej vitesh dhe duke i kaluar ata ekskluzivisht në platformën e tij të streaming, Mixer. Pas Ninja, së fundmi…
Kush janë streamer-at më të mëdhenj në 2019?
Këto janë streamer-at me më shumë followers, subcribers dhe të ardhura në 2019. Secili prej nesh ka streamer-in e tij të preferuar. Dikujt mund t'i pëlqejë të shikojë momente të aftësive të Shroud, dikujt tjetër shpërthimet e Dr. Disrespect. Sipas…