Tag: News

Twitter detyron Elon Musk të përfundojë marrëveshjen
Elon Musk u tall me përpjekjet e Twitter për ta detyruar atë të blinte kompaninë, sigurisht në një postim në Twitter. Të hënën herët, Musk postoi në Twitter katër imazhe të tij duke qeshur pranë titrave që shkruanin: “Ata thanë…
Elon Musk heq dorë nga blerja e Twitter
Elon Musk po kërkon t'i japë fund ofertës së tij prej 44 miliardë dollarësh (36 miliardë £) për të blerë Twitter, duke pretenduar shkelje të shumta të marrëveshjes. Njoftimi është kthesa e fundit në një sagë të gjatë pasi personi…
Hideo Kojima hedh në gjyq të përfshirët në lajmet false kundra tij
Një zhvillimllues legjendar i lojërave video ka kërcënuar se do të padise për postimet e veprimeve që e portretizojnë atë si vrasësin e Shinzo Abe. Krijuesi i Metal Gear Hideo Kojima ishte lidhur me vrasjen e ish-kryeministrit japonez në fotot…
Hideo Kojima keqkuptohet si vrasësi i kryeministrit japonez
Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe u vra në mënyrë tronditëse. Pastaj interneti bëri gjënë e tij të keqe të zakonshme për të bërë shaka të këqija me ngjarjet aktuale, dhe kjo përfundimisht çoi në një stacion lajmesh në Greqi që keqidentifikoi…
Ndërron jetë së fundmi ish-pro i PUBG
Një ish -profesionist i PlayerUnknown Battlegrounds qëlloi veten ndërkohë që ishte në një ndjekje ligjore e cila kishte të bënte me një tentativë vrasjeje të dështuar. Taylor "TaylorJay" Jeffrey Jonnson qëlloi veten pasi mësoi se Policia e Shtetit të Pensilvanisë…
Si të luani Skye, agjentin e ri të VALORANT
Ajo bën pak nga gjithçka Agjenti më i ri i VALORANT, Skye, mund të luhet zyrtarisht në patch e ri (1.11) që Riot lëshoi sot, dhe kjo ushtri zvicerane e një karakteri do të lërë shumë për lojtarët të kuptojnë…
Call of Duty: Black Ops – Cold War do të hap kapitullin e ri të Zombies
Mod-i i ri Zombies do të tregojë një përrallë të vërtetë të Cold War Zombies po bëjnë rikthimin e tyre të madh në Call of Duty: Black Ops - Cold War për të filluar "një kapitull krejtësisht të ri në…
Ja koha e lëshimit për sezonin e ri të The Division 2
The Division 2 sjell një sezon të ri më shumë gjëra interesante Sezoni 3 i The Division 2 është gati të fillojë, dhe ne tani e dimë saktësisht se kur ta presim atë. Titulli Azhurnimi 11, i cili azhurnon lojën…
Chip’s Challenge është falas në Steam
Lojë klasike me enigma është mbi 30 vjeç. E mbani mend Sfidën e Chip-it? Fillimisht i lëshuar në rrugën Atari Lynx përsëri në 1989, ai u transferua më vonë në DOS dhe Windows më pas u bashkua me Windows 3.1,…
FIFA 21 nuk do të marrë demo
EA Sports ka bërë thirrje për të hequr demon e FIFA-s këtë vit dhe të përqendrohet në forcimin e përvojës. Zhvilluesi i lojës së futbollit u hodh në Twitter për t'i dhënë tifozëve azhurnimin, duke shpjeguar më tej se përsëri…