Black Ops Cold War alpha fillon të premten në PlayStation 4
Call of Duty: Black Ops Cold War alfa multiplayer fillon të premten në PlayStation 4 Adhuruesit e interesuar për Call of Duty: Black Ops Cold War nuk do të duhet të presin gjatë për të marrë një shije të veprimit.…
Pamjet e multiplayer të Black Ops: Cold War vijnë javën e ardhshme
Eventi zbulues do të paraqesë gjithashtu disa zhvillues të Black Ops: Cold War, të cilët do të sigurojnë "një shpjegim të thellë në përvojën e fundit multiplayer nëpër harta, mode-e dhe përvoja të reja", thotë Activision. Pamjet e zbuluara nga…
Bëhen leak pamjet e multiplayer të CoD: Black Ops – Cold War
Streamer-i i Twitch, DougIsRaw tregoi live ato që duken si pamje nga alpha e lojës Ai ishte live vetëm për shtatë minuta para se dikush, me sa duket Twitch ose Activision, e nxorri offline atë. Pavarësisht, ishte mjaft e gjatë…
Multiplayer i Halo Infinite është falas për tu luajtur, sipas leak-ut
Në një listë për Xbox Series X, shitësi me pakicë për Britaninë dhe Irlandën, Smyths tha: "Seria legjendare Halo kthehet me campaign-in më të madh të Master Chief dhe një përvojë të jashtëzakonshme multiplayer për t'u luajtur". Lista është ndryshuar…
Zbulohen file multiplayer në Modern Warfare 2 Remastered
Data miner-i dhe YouTuber-i i Call of Duty, TheGamingRevolution, ka zbuluar se janë gjetur file të reja brenda campaign-it të Modern Warfare 2 Remastered, që hidhnin shenja drejt një multiplayer mode. Në videon e tij më të fundit kishte shumë…
Multiplayer i Cyberpunk 2077 nuk do të lançohet deri pas 2021
CD Projekt konfirmoi se loja e dytë AAA që po punojnë është multiplayer-i i Cyberpunk. CD Projekt Red njoftoi më herët se loja e shumëpritur RPG Cyberpunk 2077 nuk do të lançohet në prill, siç ishte njoftuar më parë, por…
Dy harta, një mode i ri dhe më shumë vijnë në Call of Duty: Modern Warfare
Update i ri sjell dy harta mjaft të pëlqyera nga lojtarët Update i ri i Call of Duty: Modern Warfare do të vijë së shpejti, duke sjellë dy harta vërtet të pëlqyera nga fansat, një mode të ri multiplayer dhe…
Çdo gjë që dimë për Push, mode-in e ri multiplayer të Overwatch
Blizzard Entertainment zbuloi kapitullin e ardhshëm në historinë e Overwatch në BlizzCon 2019. Vazhdimi përkëtë first-person shooter është tashmë në fazat e para të zhvillimit dhe më në fund do të prezantojë një kontnent të lidhur me historinë e lojës.…
Ish-zhvilluesi i Call of Duty kritikon hartat e Modern Warfare
Ish-zhvilluesi që punoi në 3 lojërat e para Modern Warfare kritikon hartat e reja Robert Bowling, i njohur si "fourzerotwo", ishte Creative Strategist dhe Community Manager tek Infinity Wardh dhe mbikqyri tirlogjinë origjinale Modern Warfare gjatë kohës së tij me…
Zbulohen hartat e para që do të vijnë në Call of Duty: Modern Warfare
Është bërë leak një listë me hartat e para multiplayer në Call of Duty: Modern Warfare Call of Duty: Modern Warfare pritet të lançohet në PS4, Xbox One dhe PC më vonë këtë muaj, por ende nuk kemi një listë…