fbpx
Minecraft arrin 480 milionë lojtarë
Nëse Minecraft do të ishte një vend, do të ishte i treti më i madh në botë. Sot për sot Minecraft mund të jetë loja më e madhe në botë dhe statistikat e fundit për numrin e lojtarëve sugjerojnë se…
Minecraft Earth do të lançohet këtë tetor
Regjistrimet për Early Access kanë filluar Minecon 2019 tashmë ka filluar dhe zhvilluesi Mojang ka disa lajme fantastike për fansat e Minecraft. Minecraft Earth, loja Alternate Reality për mobile do të lançohet së shpejti në të gjithë botën. Është zbuluar…
Minecraft është zyrtarisht më e madhe se Fortnite, Roblox dhe GTA V
Mbi 112 milion përdorues bëjnë log-in në Minecraft çdo muaj. Debati ka marrë fund: Minecraft është më e madhe se Fortnite. Dhe se Roblox. Dhe se GTA V. Kjo sipas intervistës më të fundit mes Helen Chiang, kreu i studios…
Java Update i Minecraft e ka mbushur lojën me bletë
Ka kaq shumë bletë... Bletët kanë ardhur në Minecraft, si pjesë e update-it Java Edition 1.15. Bletët janë shumë chill, ashtu siç janë edhe në jetën reale. Sipas Mojang, bletët e Minecraft janë të letzetshme, leshatore dhe do të të…
Versioni 1.14.4 i Minecraft është i disponueshëm tani
Ka një version të ri të Minecraft Java. Është pikërisht patch 1.14.4 që përmban shumë rregullime bugs-ash për update-in Villagers and Pillagers, që Mojang e klasifikoi si update-i më i madh i Minecraft ndonjëherë. Gjithsesi nuk do të harrohet kurrë…
Shkenca thotë se të luash Minecraft të bën më krijues
Efektet psikologjike të gaming vazhdojnë të studiohen, por fatmirësisht mund të flasim një herë për ndikime që shkojnë përtej dhunës në videolojëra. Një studim i tanishëm sugjeron se lojëra si Minecraft mund të ndihmojnë lojtarët të mendojnë në një mënyrë…
Toy Story vjen në Minecraft përmes këtij mash-up-i të ri
Toy Story ka filluar të jepet në kinema dhe me fansa të të gjitha grupmoshave që kanë vajtur ta shohin dhe me valët e mëdha të nostalgjisë që vijnë sa herë që filma kaq të mëdhenj nxjerrin ndonjë seri të…
Minecraft: Dungeons është zhvilluar në Unreal Engine
Është hera e parë që ky engine përdoret në Minecraft Minecraft: Dungeons është zhvilluar me një engine tjetër nga shumica e lojërave të kësaj serie. Në një intervistë me zhvilluesin Mojang në E3 2019, drejtori kreativ Mans Olsen konfirmoi se…
Traileri dhe data e lançimit të Minecraft Dungeons janë shfaqur në E3
Microsoft tregoi një trailer të ri dhe njoftoi se loja e re do të dalë në pranverë të 2020s. Në konferencën e shtypit të Microsoft në E3, ata zbuluan një trailer të ri për Minecraft Dungeons, një "dungeon crawler" i…
Këto janë pamjet e para të gameplay-it të Minecraft Earth
Gjatë muajit maj, si pjesë e festimeve të Microsoft për 10 vjetorin e Minecraft, Mojang zbuloi Minecraft Earth, një lojë mobile AR e versionit ikonik në Minecraft. Mbrëmë, zhvilluesi tregoi lojën për publikun, duke na dhënë pamjet e para të…