Star Wars Jedi: Fallen Order është loja e dytë më e shitur e vitit të kaluar
Jedi: Fallen Order është loja e dytë më e shitur e 12 muajve që çojnë deri në tetor, të paktën në SHBA, sipas grupit të shitjes NPD. Lista renditet sipas shitjeve në dollarë dhe përfshin vetëm shitjet e plota të…
Killstreak-u më acarues i Black Ops është tashmë në Warzone
RC-XD mund të gjendet duke plotësuar një kontratë të veçantë Rrethi më famëkeq i vrasjeve të Black Ops, RC-XD, është shfaqur në Call of Duty: Warzone përpara fillimit të Call of Duty: Black Ops - Cold War. Këto bastardë të…
Shipment 24/7 e Modern Warfare rikthehet, por këtë rradhë në CS:GO
E mbani mend Shipment 24/7 në Modern Warfare? Ajo është rikthyer, këtë rradhë në CS:GO. Sado që gameplay i shpejtë i Modern Warfare nuk përkthehet në mënyrë perfekte brenda shooter-it relativisht të ngadaltë të Vave, harta e Call of Duty…
Ja se si do të dukej Warzone nëse nuk do të ishte first-person
Warzone është një përvojë krejtësisht first-person, por ky bug i çuditshëm në Modern Warfare ka zbuluar se si mund të duket third-person në Warzone Falë një lojtari me fat, i cili ka username-in u/lIllIlIIlIIl në Reddit, ne mund të shohim…
Shoot the Ship dhe Shipment 24/7 rikthehen në CoD: Modern Warfare
Një playlist e re në Call of Duty: Modern Warfare është tashmë live, duke rikthyer disa playlista të vjetra shumë popullore. Lojtarët gjithashtu mund të shijojnë Blood Money Quads dhe Warzone Rumple në battle royale mode të Call of Duty.…
Loja e 2021 Call of Duty pritet të jetë “një tjetër lojë Modern Warfare”
Loja Call of Duty e vitit të ardhshëm do të ishte një vazhdim i Modern Warfare. Sipas leaker-it, Tom Henderson, loja e 2021 do të vendoset në "ditën moderne". Henderson shkroi në Twitter se ndërsa ai nuk jepte shumë të…
Loadout-i më i mirë për Fennec në Modern Warfare
Nësë doni të dominoni në Modern Warfare, jeni në vendin e duhur Fennec tani ka dalë për disa muaj, por do t'ju duhet ende të pajisni attachment e duhura nëse vërtet dëshironi të zotëroni këtë SMG të shpejtë. Këtu, ne…
Halloween vjen në Warzone me eventin Haunting of Verdansk
Halloween po vjen në Call of Duty: Warzone dhe Moden Warfare përmes eventit The Haunting of Verdansk. Eventi filloi mbrëmë dhe do të vazhdojë deri në datë 3 nëntor. Eventi i Halloween për këtë vit është goxha fantastik në fakt,…
Ky streamer i Modern Warfare beri killstreak me një piano si controller
DeanoBeano, që u bë viral në Twitch para disa muajsh sepse përdori një drum kit për të bërë snipe në Modern Warfare, është rikthyer dhe këtë rradhë i ka treguar aftësitë e tij me një piano. Gjatë transmetimit të tij…
Si të bëni unlock battle pass-in e sezonit 6 në Warzone & Modern Warfare
Farah, Nikolai dhe më shumë janë këtu për t'u bërë unlock Një sezon i ri tani është live në Warzone dhe Modern Warfare, duke sjellë me vete 100 tiers për të bërë unlock të reja për lojtarët. Një përmbajtje e…