Tag: modern warfare 2

Zombies mund të vijnë në Modern Warfare 2
Dataminer cod_sploitzimgz ka gjetur referenca për zombitë Modern Warfare 2 në skedarët e lojës, me referenca për "Round Based Zombies" dhe "Outbreak". Mund të sugjerojë se mund të ketë plane për modalitetin në të ardhmen. Imazhet, që tani janë DMCA'd…
Një DLC premium për Modern Warfare 2 e planifikuar për YEAR 2
Më herët në shtator, zbuluesi i Call of Duty TheGhostOfHope zbuloi se Infinity Ward po planifikonte të lëshonte pothuajse të gjitha hartat nga Modern Warfare 2 2009 në lojën e tij të fundit për vitin 2. Sipas Hope, Infinity Ward…
Çfarë PC iu duhet që të luani Call of Duty: Modern Warfare 2
Loja e ardhshme e Activision, Call of Duty: Modern Warfare 2, pritet që të vijë në testimin beta falas së shpejti për PC dhe prandaj lind pyetja se çfarë PC iu duhet që të provoni lojën e re të serisë…
Luani Modern Warfare 2 një javë para nëse e bëni pre-order
Lançimi i Call of Duty: Modern Warfare 2 është vetëm disa muaj larg dhe shumë fansa mezi po e presin. Dhe një lajm i mirë ka ardhur për lojtarët që e kanë bërë pre-order Modern Warfare 2 pasi ata do…
Si të merrni akses beta falas për Modern Warfare 2?
Call of Duty: Modern Warfare 2 do të lançohet në tetor të këtij viti dhe një testimin beta pritet të zhvillohet së shpejti. Ju mund të merrni akses duke e bërë lojën pre-order por tashmë ju keni mundësinë që të…
Activision konfirmon Call of Duty Modern Warfare 2
Pas mini-leaks të vazhdueshëm nga burime të ndryshme, Activision ka konfirmuar gjatë ditës së djeshme Modern Warfare 2 bashkë me logo e kësaj loje. Pas muajve të mbushur me spekulime dhe teori nga më të ndryshmet, Activision më në fund…
Call of Duty jep shenja të Modern Warfare 2
Një teaser i ri i Call of Duty 2022 nga krijuesit e serisë së lojërave FPS Infinity Ward lë të kuptohet se diçka po vjen shumë shpejt, me leaks të Call of Duty që tregojnë se një zbulim Modern Warfare…
Konfirmohen Warzone 2 dhe Modern Warfare 2
Infinity Ward konfirmoi para disa ditësh se një Call of Duty i ri do të vinte këtë vit i cili do të jetë ndryshe nga të tjerët. Dhe së fundmi Call of Duty sapo zbuloi se një lojë e re…
Thuhet se Call of Duty: MW2 do të ketë një modalitet të stilit Tarkov
Hyrja e Call Of Duty në 2022 ende nuk është shpallur zyrtarisht, por të gjitha shenjat tregojnë për një vazhdim të serisë Modern Warfare të 2019-ës. Raporte të shumta, leaks, thashetheme gjatë vitit të kaluar apo më shumë sugjerojnë se…
Rust duket super në këtë remaster të Modern Warfare 2 të krijuar nga fansat
Kush është për 1v1 në Rust? Mos harroni se kur Modern Warfare 2 Remastered erdhi më herët këtë vit dhe nuk përfshinte multiplayer? Një grup fansash nuk ishin shumë të lumtur për këtë, kështu që ata po e ribëjnë vetë.…