Tag: mobile

Free Fire zbulon skin McLaren surfboard falas
Mediat sociale të Indisë, Garena fire free, sapo njoftuan në Instagram se skini zyrtar i McLaren mund të jepet falas dhe lojtarët mund të marrin këto skine të mahnitshme duke marrë pjesë në event. Garena kishte paralajmëruar një bashkëpunim me…
NBA 2K22 Arcade Edition vjen së shpejti në Apple Arcade
NBA 2K22 Arcade Edition po vjen së shpejti ekskluzivisht në Apple Arcade. Ju mund të luani si një nga atletët tuaj të preferuar si Kevin Durant, Stephen Curry, Damian Lillard, Luka Doncic etj. Ose mund të dilni nga fusha dhe…
PUBG Mobile doli loja me më shumë fitime në Gusht 2021
Lojërat online, në të gjithë botën po rriten masivisht me miliarda dollarë të gjeneruar prej tyre. Qofshin lojëra PC apo lojëra Mobile, të dy tregjet janë e ardhmja e lojërave online. Sipas raporteve të fundit nga Sensor Tower, PUBG Mobile…
CoD Mobile mund të sjellë armë nga World War 2
Lojtarët e CoD Mobile nuk do të humbasin përmbajtjen e Vanguard, pasi zhvilluesit kanë sugjeruar që armët e Luftës së Dytë Botërore do të mbërrijnë në të ardhmen. Call of Duty: Vanguard pritet të dalë më 5 nëntor, duke e…
Si të merrni “Flaro tribe bundle” në FREE FIRE | GUIDE
Free Fire u ofron lojtarëve të tij mijëra artikuj të cilët mund të blihen nga dyqani ose të merren duke përfunduar misione të caktuara. Shumica e këtyre artikujve blihen me diamante dhe një nga mënyrat për të marrë sende të…
Lojtarët e vegjël në Kinë kanë filluar të anashkalojnë ligjin e ri
Në fillim të këtij muaji, lojtarët e vegjël në kinë iu nënshtruan një kufizimi të ri që u lejon atyre tre orë lojërash në javë. Rregullat kishin për qëllim të vazhdonin përpjekjet e Kinës për të adresuar "varësinë" nga lojërat,…
Battlefield Mobile do të ketë Battle Pass, Skins, dhe shumë të tjera
Battlefield Mobile së shpejti do të fillojë të nxjerrë një sërë testesh për lojëra në vende të caktuara para se të zgjerohet në rajone të reja. Sipas një njoftimi zyrtar, Battlefield Mobile do të organizojë testin e parë të lojës…
WhatsApp gjobitet 267 milion dollarë për shkelje privatësie
Nuk është hera e parë qe dëgjojmë se një kompani e rrjeteve sociale gjobitet për shkelje të rregullores në lidhje me të dhënat personale të përdoruesve. WhatsApp në pronësi të Facebook është gjobitur me 225 milionë euro (267 milionë dollarë)…
Android 12 ju lejon të personalizoni ikonat tuaja
Një nga veçoritë e reja në Android 12 është aftësia për të përshtatur automatikisht gamën e ngjyrave të telefonit tuaj me atë të sfondit tuaj. Nëse keni qenë në gjendje të përditësoni në Android 12, mund të dëshironi ta provoni,…
Një iPhone 13 pa notch shfaqet në një serial të Apple TV+
Apple mund të ketë hedhur një zbulim të madh për iPhone-in e ardhshëm 13. Një iPhone pa notch është parë në komedinë Apple TV+ "Ted Lasso". Apple aktualisht nuk ka asnjë iPhone pa një notch të ekranit. Por a mund…