fbpx
Asmongold mbetet më i pari në Twitch, pavarësisht rënies së WoW
Streamer-i i njohur Asmongold ka ruajtur vendin e tij si më i shikuari në Twitch përgjatë tetorit, pavarësisht rënies së World of Warcraft në çartet botërore. Twitch ka patur goxha ndryshime në platformën e tij kohët e fundit me Ninja,…
Shroud zbulon gjënë më të mirë të kalimit në Mixer
Shroud zbulon arsyet e kalimit të tij në Mixer Gjatë stream-it të tij në 7 nëntor, Michael "shroud" Grzesiek zbuloi gjënë më të mirë pas kalimit në Mixer, si dhe zbuloi arsyen kryesore që e shtyu atë të largohej nga…
Mixer trefishon orët e bëra stream në platformën e tij
Numri i orëve të bëra stream në Mixer është trefishuar në tremujorin e fundit, nga korriku deri në shtator, edhe pse sasia e orëve të para në platformë ka rënë me 10%. Sasia e orëve që shihen në Twitch gjithsesi,…
Shroud sugjeron se streamera të tjerë të Twitch mund të ikin në Mixer ose YouTube
Përpara se Tyler 'Ninja’ Blevins të kalonte nga Twitch në Mixer, streamerat kurrë nuk devijonin nga një platfromë streaming te tjera. Gjithsesi, që pasi kjo ngjarje shokoi botën e streaming, shumë përdorues kanë qenë të hapur ndaj ndryshimeve. Shroud ndoqi…
CouRage largohet nga Twitch për të bërë stream në YouTube
Duket se Mixer nuk është e vetmja platformë që i ka vënë sytë te Twitch. Ish komentatori i Call of Duty, Jack  “CouRage” Dunlop, do të bëjë stream ekskluzivisht në YouTube që tani e tutje. Debuti i tij në këtë…
Ninja shpjegon pse Jarvis i FaZe Clan, nuk duhet të bëhej ban
"Le të mos shtiremi sikur nuk ka favorizime në botë, sepse ka." Ylli i Mixer, Tyler ‘Ninja’ Blevins, ka shprehur mendimin e tij në lidhje me situatën e Jarvis Kaye. Ai sugjeroi se Epic Games duhet ta trajtojë situatën pak…
Fansat mendojne se Pokimane mund të kalojë nga Twitch në Mixer
Pokimane thotë se së shpejti do të "firmosë një kontratë." Imane ‘Pokimane’ Anys është streamerja më e madhe në Twitch, por siç e kemi venë re, suksesi në Twitch nuk është gjithmonë një garanci që do të qëndrosh aty. Tyler…
Mixer ul çmimin e subscriptions në $4.99 për të konkuruar me Twitch
Tashmë mund të kurseni plot $1. Në fillim Ninja, pastaj shroud. Tani Mixer është duke i vënë sytë në çmimet e subscription të Twitch. Shërbimi për streaming, Mixer i ndryshoi çmimet e subscriptions sot, duke e ulur koston nga $5.99…
Ky tweet sugjeron se Tfue mund të lërë Twitch për Mixer
Pasojat për Twitch mund të jenë kolosale, nëse edhe Tfue vendos të largohet. Me gjigandin e rradhës të streaming, Shroud, që bëri lëvizjen e tij në Mixer pas Ninja dhe me King Gothalion që e ndoqi pak më vonë, të…
Dr Disrespect: “Mixer nuk mund ta blejë shikeshmërinë”
Nëse nuk rri çdo ditë duke dhënë nga një opinion për çdo gjë, atëherë nuk kemi të bëjmë me Dr Disrespect. Duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit në botën e streaming, me largimin e Ninja dhe Shroud nga Twitch…