Tag: minecraft

Luani si Kratos me këtë skin në Minecraft
Skinet e Minecraft ju lejojnë të mishëroni pothuajse çdo gjë që dëshironi në këtë lojë sandbox. Është një mënyrë e vogël për të treguar atë që ju pëlqen ose kush jeni, pa ndryshuar lojën ose ndikuar në ndonjë gjë të…
Fansat e Technoblade mbledhin $500,000 për Cancer Research
Adhuruesit e Minecraft dhe content creators të tjerë arrijnë të mbledhin 500,000 dollarë për nder të të ndjerit Technoblade, i cili vdiq nga kanceri në qershor 2022. Fansat e të ndjerit Technoblade, së fundmi mblodhën 500,000 dollarë për t'i dhuruar…
Mojang zbulon detaje dhe beta e Minecraft 1.20
Në ngjarjen 2022 Minecraft Live, Mojang zbuloi disa detaje kyçe rreth përditësimit të ardhshëm 1.20 për lojën survival jetëgjatë, si dhe dritaren e planifikuar të lëshimit të saj në pranverën e 2023. Mojang gjithashtu njoftoi se përditësimi i veçorive dhe…
Ky 18 vjeçar ndërtoi gjithë universin në Minecraft
Në një lojë ku mund të ndërtoni pothuajse çdo gjë, një 18-vjeçar kaloi dy muaj duke krijuar dhe ndarë të gjithë universin e vëzhgueshëm. Christopher Slayton, 18 vjeç, është një adhurues prej kohësh i Minecraft, një lojë që lejon njerëzit…
Minecraft Legends përfshin co-op me 4 lojtarë
Minecraft Live pa shumë detaje rreth Minecraft Legends, spinoff strategjik në real time, në third person të botës së bllokuar gjithnjë e më popullore të Mojang. Mësuam se Minecraft Legends do të nisë në pranverën e vitit 2023 dhe morëm…
YouTuber Dream më në fund zbulon fytyrën e tij
YouTuberi misterioz i Minecraft Dream më në fund ka hequr maskën për t'i treguar botës fytyrën e tij të vërtetë. Disi zhgënjyes, ai nuk është playboy miliarder Bruce Wayne apo reporteri i Daily Planet Clark Kent. Pavarësisht se kishte ndjekës…
Minecraft s’do të përfshijë NFT?!
Së fundmi zhvilluesi i Minecraft, Mojang, ka përditësuar udhëzimet dhe rregullat për Minecraft duke sjellë një lajm të cilin nuk e prisnim. Minecraft s’do të ketë NFT. Ky njoftim rreth NFT ka ardhur në website e Minecraft. Duke nisur me…
Minecraft Launcher i bën tribute YouTuberit të ndjerë
Mojang, zhvilluesi i Minecraft, së fundmi përditësoi launcher-in për lojën për të përfshirë një homazh prekës për një YouTuber që ndërroi jetë kohët e fundit. Technoblade ishte një content creator i famshëm në komunitetin Minecraft, i cili fatkeqësisht vdiq në…
Minecraft zbulon një DLC të re me Ice Age
Fansat e Minecraft kanë një DLC të ri bashkëpunimi për të parë, këtë herë bazuar në ekskluzivitetin e filmit Ice Age. DLC përmban 30 skine të reja, duke përfshirë të preferuarat e fansave si Sid, Manny, Diego dhe Ellie. DLC…
Lista e lojërave më të luajtura në 2022 pati surpriza
Lista e lojërave më të luajtura në vitin 2022 deri më tani ka dalë, dhe disa mund të habiten kur shohin se cilat lojëra kanë zënë vendin e tyre dhe, më konkretisht cilat lojëra jo. Disa tituj të njohur kryesuan…