fbpx

Tag: minecraft earth

Minecraft Earth po mbyllet si lojë në Qershor
Mojang tha se loja është ndërtuar për 'lëvizje dhe lojë bashkëpunuese', diçka që pandemia e COVID-19 e ka bërë të pamundur Microsoft po mbyll lojën e saj mobile Minecraft Earth në qershor, për shkak të pandemisë së vazhdueshme. Loja ambicioze…
Minecraft Earth do të lançohet këtë tetor
Regjistrimet për Early Access kanë filluar Minecon 2019 tashmë ka filluar dhe zhvilluesi Mojang ka disa lajme fantastike për fansat e Minecraft. Minecraft Earth, loja Alternate Reality për mobile do të lançohet së shpejti në të gjithë botën. Është zbuluar…
Këto janë pamjet e para të gameplay-it të Minecraft Earth
Gjatë muajit maj, si pjesë e festimeve të Microsoft për 10 vjetorin e Minecraft, Mojang zbuloi Minecraft Earth, një lojë mobile AR e versionit ikonik në Minecraft. Mbrëmë, zhvilluesi tregoi lojën për publikun, duke na dhënë pamjet e para të…
Minecraft Earth është loja e re AR e ngjashme me Pokemon-Go për mobile
Sot, për 10 vjetorin e Minecraft, Microsoft zbuloi projektin sekret Minecraft: Earth. Është loja e re Augmented Reality për Mobile që Microsoft kishte bërë tease para disa ditësh. Pra mendoni Pokemon Go vetëm se në botën Minecraft. Microsoft thotë se…