Kur do të vijë CS:GO Major i ardhshëm
Gjatë këtij viti nuk do të kemi një Major në CS:GO Pas fitores madhështore për herë të katërt të Major nga Astralis në shtator të 2019, fansat e CS:GO po presin Major e ardhshëm. Zakonisht nuk do të na duhej…
ESL konfirmon se CS:GO Major i rradhës do të mbahet në Brazil
ESL ka konfirmuar se Major-i i ardhshëm i Counter-Strike: Global Offensive do të mbehet në Rio de Janeiro, Brazil. ESL One Rio do të jetë turnamenti i parë Major ndonjëherë në Amerikën e Jugut dhe do të ketë një prize…
ESL One LA do të jetë Major-i i tretë për 2019-20 Dota Pro Circuit
Ky do të jetë Major i parë në SHBA që nga 2016 ESL One do të debutojë në West Coast të SHBA në bashkëpunim me Valve vitin e ardhshëm. ELS One Los Angeles 2020 do të rikthejë Dota Pro Circuit…
Ekipet e CS:GO duhet të zbulojnë sponsorat e tyre përpara Majors
Ekipet që nuk e bëjnë këtë gjë do të skualifikohen Ekipet dhe lojtarët që duan të marrin pjesë në kampionatet e sponsorizuara nga Valve duhet të zbulojnë publikisht marrëdhëniet e tyre të biznesit me pjesëmarrësit e tjerë dhe organizatorët e…