Tag: league of legends wild rift

Luani me Irelia & Riven falas në Wild Rift | GUIDE
Riot Games ka sjellë disa champions të rinj në lojën e saj së fundmi bashkë me një event i cili iu ofron plot shpërblime dhe champions falas. Eventi më i fundit në Wild Rift i quajtur Broken Blades iu lejon…
Sezoni 2 i Wild Rift nis me një battle pass të ri
The Wild Pass përmban 50 nivele të shpërblimeve që lojtarët mund t’i fitojnë duke përfunduar misionet. Sezoni i dytë i League of Legends: Wild Rift është lançuar sot. Përveç shpërblimeve të reja sipas renditjeve, është lançuar dhe battle pass i…
Riot zbulon se çfarë do të vijë në Wild Rift gjatë dy muajve të ardhshëm
Muajt shkurt dhe mars do të sjellin shumë veçori të reja, champions dhe skins në League of Legends Wild Rift Riot Games ka publikuar së fundmi se ka në plan të sjellë shumë gjëra të reja në versionin mobile të…
Si të merrni falas Corki në League of Legends: Wild Rift
Corki ka ardhur në Wild Rift dhe kjo është mënyra si ta merrni falas atë Eventi në i fundit i cili po zhvillohet në League of Legends: Wild Rift po i vjen fundi dhe champion i parafundit që do të…
Këto janë ndryshimet që patch 2.0 do të sjellë në League of Legends: Wild Rift
Pesë champions të rinj do të vijnë në Wild Rift League of Legends: Wild Rift ka pothuajse një muaj që është lançuar dhe patch i ri për të sapo ka ardhur. Ky patch për Wild Rift ka sjellë me vete…
Këtu janë ndryshimet e fundit që kanë ardhur në Wild Rift
Patch notes për Wild Rift mid-Patch 1.1 janë këtu Pasi lëshoi patch 1.1 dhe hapi dyert për lojtarët nga Europa (më në fund domethënë), Turqia, Rusia dhe CIS, dhe Lindja e Mesme dhe Afrikën e Veriut, League of Legends: Wild…
League of Legends: Wild Rift ka dalë më në fund në Europë
Riot Games kanë marrë kohën e tyre me publikimin e Wild Rift. Publikimi i plotë i lojës ende nuk ka një datë të caktuar, por zhvilluesi ka lançuar Wild Rift në rajone të ndryshme gjatë vitit 2020. Dhe tani, loja…
Këto janë updates dhe notes më të fundit për Wild Rift Patch 1.0a
Blitzcrank, Vayne dhe Xin Zhao do të marrin nerf Riot Games ka zbuluar shënimet dhe përditësimet për League of Legends: Wild Rift's patch 1.0a, duke treguar se Blitzcrank, Vayne dhe Xin Zhao po marrin nerf. Riot gjithashtu ka thënë që…
League of Legends: Wild Rift do të jetë në dispozicion në iOS dhe iPhone 12
Një datë zyrtare e lëshimit nuk është zbuluar ende League of Legends: Wild Rift së shpejti do të jetë në dispozicion në iOS, Apple zbuloi gjatë Apple Event më herët sot. Marka e teknologjisë zgjodhi Wild Rift për të prezantuar…
3 lojëra mobile të ngjashme me Dota 2
Lojëra mobile MOBA të cilat mund t’i luani kudo në pajisjen tuaj mobile Jeni një fans i Dota 2 ose lojërave të zhanrit MOBA dhe doni të luani Dota 2 ose MOBA por nuk mundeni pasi për të luajtur Dota…