Tag: krafton

Krijuesi i PUBG largohet nga Krafton për të formuar një Studio të re
Brendan Greene, i njohur më mirë si  PlayerUnknown, ka njoftuar se do të largohet nga zhvilluesi dhe botuesi i PUBG Krafton për të krijuar studion e tij të pavarur, PlayerUnknown Productions. Greene është vlerësuar si pionier në zhanrin Battle Royale,…
Votoni outfit shqiptar në PUBG Mobile
Një ndër lojërat më të preferuara mobile për shqiptarët sigurisht që është PUBG Mobile. Dhe së fundmi ju mund të votoni që një veshje shqiptare të jetë pjesë e lojës PUBG Mobile. Së fundmi nëpërmjet një eventi të zhvilluar në…
PUBG ka ndryshuar emrin e lojës
Botuesi i PUBG, Krafton ka vendosur se duhet të dallojë PlayerUnknown's Battlegrounds nga titujt e tjerë në ekskluzivitet. Nga përzgjedhja e pafundme e mënyrave për ta riemëruar atë, Krafton zgjodhi PUBG: Battlegrounds. PlayerUnknown's Battlegrounds, më i njohur si PUBG, po…
PUBG: New State do të sjellë Alpha Test së shpejti
PUBG Studio prezantoi para pak kohësh lojën e saj më të re battle royale, PUBG: New State, e cila do të vijë për iOS dhe Android gjatë vitit 2021. Teksa akoma nuk kemi një datë zyrtare lançimi, zhvilluesi i lojës…
Karakin do të zëvendësojë Vikendi në PUBG Mobile
Pak ditë para se të lancohet harta e gjashtë e PUBG Mobile, Karakin i pritur do të jetë një hartë dy me dy kilometra ku 64 lojtarët do të luftojnë për Chicken Dinner. Me ardhjen e Karakin në 7 Prill…
PUBG lëshoi 2D pixel shooter POBG me rastin e 1 prillit
Njoftimet e rreme të lojërave dhe projekteve janë të bollshme në Ditën e Gënjeshtrave të Prillit, por ka edhe disa kompani që shkojnë jashtë dhe në të vërtetë hedhin përmbajtje të re për të luajtur me shaka dhe për ta…
Gjithçka që duhet të dini mbi hartën e Karakin në PUBG Mobile
Shtimi i hartës Karakin në versionin 1.3 beta tërhoqi vëmendjen e tifozëve të PUBG Mobile në të gjithë botën dhe ata mezi prisnin mbërritjen e saj. Në një postim në mediat sociale, zhvilluesit më në fund njoftuan se harta Karakin…
Sezoni 11 i PUBG mund të fillojë në prill me histori të re
Ata që janë duke pritur për lançimin e Sezonit 11 Survival të PUBG kanë marrë një lajm të mirë nëpërmjet leak-eve online. Leaker-i dhe dataminer-i i PUBG, PlayerIGN postoi një bllok teksti të zbuluar në versionin kinez të PUBG Mobile,…
Sezoni 18 i PUBG Mobile sapo ka filluar
Hundred Rhythms është tani në dispozicion me outfits dhe skins të reja. Sezoni 18 i PUBG Mobile ka filluar zyrtarisht sot. Sezoni i ri, i quajtur Hundred Rhythms, gjithashtu ka sjellë Royale Pass (RP) 18 në lojë, e cila përmban…
PUBG 2 nuk është New State, ajo pritet të vijë në 2022
Një vazhdim i PUBG, në një formë ose tjetër, pritet të vijë në 2022 për PC dhe konsola. Kjo është një lojë e ndryshme nga versioni vetëm për mobile: PUBG: New State, që u zbulua së fundmi. Player IGN, një…