Tag: instagram

Corinna Kopf tregon sa para bën nga OnlyFans
Corinna Kopf fitonte mbi 100,000 dollarë në muaj vetëm përmes Instagramit. Sidoqoftë, ajo ka qenë më e drejtpërdrejt që prej hapjes së OnlyFans të saj më pak se një javë më parë, duke i dhënë David Dobrik numrin marramendës. Corinna…
Kush është Hasbulla? Pse të gjithë po flasin për të?
Blogeri i TikTok dhe Instagram Hasbulla Magomedov fitoi shpejt një prani të madhe në Instagram dhe TikTok për pamjen e tij si fëmijë, por kush është i famëshmi 18-vjeçar? Këtu janë gjithçka që duhet të dini rreth yllit në rritje…
Ekipet angleze të futbollit kanë filluar një bojkot katër-ditor kundër mediave sociale
Lojtarët dhe klubet shpresojnë të nxisin platformat për të bërë ndryshime. Ekipet dhe organizatat angleze të futbollit po mbyllin të gjitha llogaritë e tyre në Facebook, Twitter dhe Instagram gjatë fundjavës si pjesë e një ndërprerje masive të mediave sociale…
Bordi Mbikëqyrës i Facebook ka vonuar vendimin e tij mbi pezullimin e Trump
Bordit i duhet më shumë kohë për të shqyrtuar mijëra komente publike që ka marrë. Bordi Mbikëqyrës i Facebook ka vonuar vendimin e tij nëse do të lejojë kthimin e ish-presidentit Donald Trump në llogaritë e tij në Facebook dhe…
Facebook bllokon një grup provokuesish shqiptarë në internet
Facebook bllokoi më shumë se 1.000 llogari të rreme në Mars, duke përfshirë disa qindra që ishin të lidhur me një grup provokuesish në Shqipëri. Gjatë raportit të saj mujor kompania i cilësoi llogaritë e rreme si sjellje e koordinuar…
Si të shkarkoni video nga Instagram?
Në epokën e sotme dixhitale, përdorimi i mediave sociale është një gjë e zakonshme dhe shumë e dashur. Aplikacionet e ndryshme të mediave sociale në dispozicion ofrojnë tiparet e tyre përkatëse superiore. Përjashtim bën Instagram, një nga platformat e mediave…
Çfarë është Instagram Live Rooms? Gjithçka që dimë
Instagram ka njoftuar se një veçori e re e quajtur “Live Rooms” do t'iu lejojë përdoruesëve të transmetojnë drejtpërdrejt ose ndryshe të bëjnë Live me më shumë se tre persona për të krijuar content-in e tyre. Më parë Instagram lejonte…
Si të përdorni filtrin e TED Talk në TikTok
TED Talk filter është një filtër i ri viral që ju lejon të filmoni segmentin tuaj të animuar të një fjalimi të stilit TED Talk dhe përdoruesit e TikTok e kanë përdorur atë për të prodhuar disa video gazmore. Ja…
Addison Rae i kundërvihet Ava Louise për flirtimin me Bryce Hall
Pasi ylli i TikTok, Ava Louise, u shfaq për të tentuar të flirtonte publikisht me Bryce Hall në Instagram, e dashura e tij, Addison Rae u sigurua të shënonte territorin e saj me disa fotografi të fundit të postuara TikToker-ja,…
Mediat sociale pezullojnë Trump pas sulmeve të Capitol
Platformat online kanë ndërmarrë veprime kundër Presidentit Donald Trump në përgjigje të inkurajimit të tij për një turmë pro-Trump që sulmoi Capitol-in e SHBA në 6 Janar. Të mërkurën, pas një dite që e pa Donald Trump të përdorte Twitter…