Tag: infinity ward

Bëhet leak titulli i Call of Duty 2022
Ndërsa Call of Duty: Vanguard nuk është lançuar ende, fansat e Call of Duty tashmë kanë shumë informacion se cilat do të jenë dy lojërat e ardhshme në seri. Tani, kjo njohuri është rritur, pasi një i brendshëm me reputacion…
Harta e re e Verdansk e ‘Warzone’ nuk u bën përshtypje lojtarëve dhe kjo është arsyeja pse
Harta e Call Of Duty: Warzone u shkatërrua në një shpërthim bërthamor këtë javë si një version më i freskët i viteve '80. Sidoqoftë, jo të gjithë janë të impresionuar me Verdansk të ri dhe ata po transmetojnë mendimet e…
Drejtori i Warzone ankohet për numrin e madh të cheaters në lojë
Mashtrimi në video lojëra multiplayer është një fakt i jetës. Zhvilluesit bëjnë atë që munden, por gjithmonë ka një pjesë të audiencës së një loje që preferon të lëkundet sesa të luajë në një fushë të njëjtë. Në një intervistë…
Call of Duty: Modern Warfare rikthen “fshehurazi” një hartë të preferuar nga fansat
Call of Duty: Modern Warfare është përditësuar me tre harta të reja, duke përfshirë një “throwback” nga loja origjinale dhe aq popullore Call of Duty Modern Warfare e vitit 2007. Por ky lajm nuk është publikuar në asnjë rrjet social…
Activision bën ban përsëri mbi 30,000 lojtarë në Warzone
Activision vazhdon të ndëshkojë cheater-at në Call of Duty: Warzone në 2021. Pas një vale masive ban-i muajin e kaluar dhe një ri-angazhimi për të ndaluar hacker-at, Raven Software lëshoi ​​një valë tjetër ban-i sot duke synuar cheater-at në PC.…
Kur do të kthehen Attack Helicopters në Warzone?
Attack Helicopters iu shtuan Warzone si rezultat i përfshirjes së Black Ops Cold War, por shpejt u bë e qartë se ata ishin themeli i një bug-u serioz. Lojtarët që kishin përdorur kohët e fundit një Attack Helicopter mund ta…
Infinity Ward konfirmon më shumë prurje në Modern Warfare
Sado që e dimë se kur do të vijë sezoni i parë i Black Ops Cold War dhe se kur do të integrohet me Warzone, fansat nuk janë shumë në dijeni se çfarë do të ndodhi me Modern Warfare. Tani…
Ja se si të luani Black Ops – Cold War në PC-në tuaj
Kërkesat e sistemit për Call of Duty: Black Ops - Cold War tani janë të plotë, pas një zbulimi të hershëm gjatë periudhës së beta Pas disa shqetësimeve të hershme mbi madhësinë e file-it të shkarkimit të Cold War, zhvilluesit…
Season 6 i Call of Duty: Modern Warfare do të vijë javës tjetër
Sezoni i ri sjell një trailer të ri, operator të rinj dhe shumë vendodhje në Warzone Activision dhe Infinity Ward konfirmuan sezonin e gjashtë nëpërmjet një trailer-i duke na dhënë detaje mbi dy operatorët Farah dhe Nikolai dhe gjithashtu mbi…
Infinity Ward heq përkohësisht automjetet në Warzone pas zbulimit të një bug-u
Automjetet aktualisht janë disabled në Call of Duty: Warzone për shkak të një bug-u që shkaktoi heqjen e lojtarëve nga lojëra kur automjetet vendoseshin në një vend të caktuar në hartë. Infinity Ward hoqi të gjitha automjetet nga Warzone për…