Tag: halo infinite

Cilat janë 5 lojërat e shumëpritura që dalin në Dhjetor 2021
Teksa vitit 2021 po i afrohet fundit, një sërë lojërash të shumëpritura po përgatiten të dalin në treg, me qëllim që të ndriçojnë sezonin e festave në muajin e fundit të vitit. Nga titujt më të mëdhenj si Halo Infinite…
Halo Infinite multiplayer është live tani
Microsoft bëri një surprizë të madhe gjatë transmetimit të sotëm të 20-vjetorit për Xbox: Halo Infinite multiplayer është drejtpërdrejt tani. Fillimi i sezonit të parë të Halo Infinite multiplayer falas, Heroes of Reach, vjen shumë përpara nisjes së campaign, e…
Zbulohet traileri i ri për Halo Infinite
Lojtarët e Halo Infinite më në fund morën pamjen e tyre të campaign-it të lojës këtë javë falë një videoje të gjatë të përmbledhjes së historisë, dhe jo shumë kohë pas kësaj, komuniteti tashmë ka marrë një tjetër trailer. Ky…
Ninja mund të rikthehet në eSports
Laçimi i afërt i Halo Infinite ka bërë që Ninja të mendojë për një rikthim të mundshëm në esport, dhe audienca e tij është në pritje për një rikthim. Përpara se të bëhej përfaqsuesi lojërave për audiencat kryesore, Ninja fitoi…
Halo Infinite ka një datë zyrtare lançimi
Halo Infinite më në fund ka një datë lançimi. Çdo informacion është konfirmuar, 343 Industries dhe Microsoft do të lançojnë Halo Infinite më 8 Dhjetor 2021, mbi një vit pasi ishte menduar të dilte si titull lançimi i Xbox Series…
Controller i ri i Series X inspirohet nga Halo Infinite
Zbuluar gjatë Gamescom 2021 Opening Night Live, një controller i kufizuar i Xbox Elite Series 2 do të vijë këtë 15 Nëntor për të nderuar 20 vjetorin e ekskluzivitetit Halo. Dizajni i pabesueshëm imiton armaturën klasike Master Chief dhe vjen…
Halo Infinite nuk do të ketë campaign co-op dhe Forge gjatë lançimit
Halo Infinite është në rrugën e duhur për te konsolatXbox, PC dhe Xbox Cloud Gaming në këtë sezon festash, por disa mode kryesore do të mungojnë në fillim. Në një update të zhvillimit, 343 Industries thanë se bashkëpunimi i fushatës…
Shikoni anime dhe merrni lojëra falas
A ju pëlqejnë anime? Sigurisht që po, të gjithë ne i pëlqejmë.A ju pëlqejnë lojërat me PC? Sigurisht që po, po lexoni GameOn tani. Po sikur të keni qasje në një kombinim të të dy gjërave për një çmim të…
Ja se si duket multiplayer i Halo Infinite
Më në fund loja më e fundit e serisë së famshme Halo rikthehet me një trailer të ri dhe më shumë detaje dhe kësaj here Halo prezanton gjithashtu edhe multiplayer e saj i cili na surprizoi pasi ishte falas. Gjatë…
Një version battle royale i Halo Infinite kërkohet nga CouRage
Një nga streamer-at më të njohur në YouTube ka thirrur 343 Industries dhe Xbox duke thënë se nëse lëshimi i këtij viti i Halo Infinite nuk do të ketë një mode battle royale, do të jetë një problem masiv. Mesazhi…