Tag: halloween

Call of Duty: Mobile prezanton Season 9 të quajtur Nightmare
Më në fund Call of Duty: Mobile ka sjellë sezonin e saj të ri për Halloween të quajtur Nightmare. Bashkë me këtë sezon, do të vijnë plot gjëra të reja si harta, operator, armë, blueprints, calling cards, charms dhe më…
Eventi The Haunting i Warzone: Roadmap, skins dhe më shumë
Eventi The Haunting i Warzone është rikthyer për Sezonin 6, duke u kthyer për të dytin vit radhazi dhe duke sjellë Halloween në Battle Royale dhe Black Ops Cold War. Këtu janë datat dhe shpërblimet e konfirmuara të The Haunting.…
Rick and Morty debuton serinë e re anime për Halloween
Rick and Morty ka debutuar një anime të re drithëruese për të festuar sezonin e Halloween! Adult Swim u bashkua me publikimin e ardhshëm të Halloween Kills për një përpjekje të veçantë promovuese që rezultoi në një anime të re…
Rainbow Six Siege rikthen eventin Doktor’s Curse
Sezoni i Halloween po vjen dhe shumë lojëra kanë nisur të shtojnë event dhe gjëra rreth Halloween . Dhe si çdo vit, Rainbow Six Siege nuk ka munguar të sjellë një event për këtë rast dhe kësaj here ka rikthyer…
Fortnitemares rikthehet për Halloween
Fortnite bashkohet me grupin e lojërave që përgatiten për sezonin e frikshëm. Epic Games ka njoftuar se eventi i saj kryesor Battle Royale, ngjarja vjetore me motive Halloween Fortnitemares tani është kthyer, me harta, lojëra, përvoja dhe cosmetics të reja.…
Eventi i Halloween në GTA Online sjell bonuse të reja
Bonuset e javës së kaluar ishin vetëm fillimet e festimeve të Halloween në Grand Theft Auto Online. Edhe më shumë shpërblime dhe oferta speciale me një tematikë drithëruese presin këtë javë që vijon, duke u dhënë lojtarëve mundësinë të zhbllokojnë…
Lojërat falas të Epic Games Store janë fiks për Halloween
Nëse të paturit të fëmijëve të çuditshëm të trokasin në derë nuk është mjaftueshëm tmerruese, lojërat e kësaj jave në Epic Games Store janë, pasi të dyja ecin krah me shpirtin e Halloween. Ose të paktën Blair Witch është tmerruese..…
R6S sjell eventin e ri të Halloween të quajtur Sugar Fright
Ëndrra e çuditshme e Frost sjell operatorët e lojës në një version puppet Rainbow Six Siege si gjithmonë sjell evente të ndryshme për lojtarët e saj duke I mbajtur ata të zënë me gjëra të reja herë pas here. Kësaj…
Skins e Ghostbusters arrijnë në Fortnite në kohën e duhur për Halloween
Item Shop u bë update brenda natës dje dhe prezantoi disa skins zyrtare Ghostbusters në lojë përpara Halloween. Nëse dëshironi t'i tregoni lojtarëve të tjerë të Fortnite se në fakt nuk keni frikë nga fantazmat, atëherë mund të blini setin…
Tarantino sugjeron filmin perfekt horror për Halloween
Regjizori dhe skenaristi i shquar Quentin Tarantino shpreh vazhdimisht mendimin e tij, se cilat filma ja vlejnë të shihen në varësi të rastit. Në maj ai tha se sipas tij "The Social Network" ishte filmi më i mirë i dekadës.…