Tag: guide

5 portierët më të mirë në FIFA 22 | GUIDE
Vlerësimet e FIFA 22 kanë mbërritur dhe tifozët kanë qenë të zënë duke kontrolluar OVR -të e lojtarëve të tyre të preferuar. Ka shumë portierë të vlerësuar këtë vit në mesin e 22 më të mirëve. Ratings Collective dhe EA…
Si të merrni skinin e Glo Technica Gloo Wall në Free Fire | GUIDE
Free Fire është i famshëm për linjën e tij të skineve dhe zhvilluesit gjithmonë dalin me mënyra novatore për të siguruar skinet në bazën e tij të lojtarëve. Një nga këto metoda është duke krijuar evente të caktuara dhe në…
Si të merrni “Flaro tribe bundle” në FREE FIRE | GUIDE
Free Fire u ofron lojtarëve të tij mijëra artikuj të cilët mund të blihen nga dyqani ose të merren duke përfunduar misione të caktuara. Shumica e këtyre artikujve blihen me diamante dhe një nga mënyrat për të marrë sende të…
Ghost of Tsushima: Ku ndodhen ‘Archery Challenge’ dhe si t’i plotësoni
Me lëshimin e DLC -së Ghost of Tsushima të quajtur Iki Island, lojtarët tani mund të hyjnë në një hartë krejt të re që është e mbushur me koleksione të reja për të gjetur. Disa nga këto koleksione të reja…
Mënyra më e mirë për të përmirësuar shënjestrën tuaj | GUIDE
Lojtarët kudo janë gjithmonë duke u përpjekur të përmirësojnë aim-in e tyre. Kjo çon në një pyetje të madhe: Cila është mënyra më e mirë absolute për të përmirësuar aim-in tuaj në FPS? Kjo është një pyetje e vështirë për…
Top 5 karakteret e Free Fire për Ranked Mode | GUIDE
Garena Free Fire është një nga lojërat më të famshme battle royale në botë. Loja vetë nuk ka nevojë për prezantim në botën e lojërave. Lojtarët duan të shijojnë lojën e tyre të preferuar, por shumë lojtarë kërkojnë të rrisin…
CS:GO settings, crosshair, dhe viewmodel nga S1mple
Oleksandr "s1mple" Kostyliev konsiderohet si një nga lojtarët më të mëdhenj të CS: GO të të gjitha kohërave. Që kur iu bashkua Na'Vi në 2016, ukrainasi ka shkuar përtej pritshmërive si lojtar. Gjithëpërfshirës, ekspert i armëve, është lideri i e…
Vendet më të mira që të bëni drop në Free Fire | GUIDE
Garena Free Fire është nje nga lojërat Battle Royale për mobile më të luajtura në botë. Shumë lojtarë të ndryshëm kanë dëshire të hidhen në zona të populluara dhe të shijojnë ndeshjen intensive të hapjes së lojës. Pa humbur më…
Çfarë është trendi i “mjaltit të ngrirë” në Internet? | GUIDE
Një trend po bëhet gjithnjë dhe më popullor në TikTok të njerëzve që lënë mjaltë në frigoriferin e tyre gjatë natës derisa të bëhet një masë e trashë. Ndërsa mund të jetë argëtuese, dentistët po paralajmërojnë se mjalti i ngurtësuar…
Loadout më i mirë i MP5 në Warzone | GUIDE
MP5 mund të mos jetë më SMG më i mirë në Warzone, ai prapë mbetet një zgjedhje popullore për ata që kërkojnë të pretendojnë shumë vrasje në close-quarter. Pavarësisht marrjes së një nerfi të rëndësishëm në Cold War të Black…