Tag: gta online

Ja çfarë sjell update-i i kësaj jave në GTA Online
E enjtja e çdo jave nënkupton një update të ri për GTA Online. Le të shohim se çfarë ka sjellë Rockstar për lojën online multiplayer këtë rradhë. Këtë javë do të mund të blini weaponised dinghy, për  $1,850,000 në para…
Update-i javor i GTA Online rikthen peyote plants dhe një quad bike të re
Është e enjte, ndaj kjo do të thotë se ka ardhur koha për një reset në versionin online të Los Santos. Për këtë arsye lojtarët e GTA Online janë mbledhur për të parë ndryshimet e reja që vijnë me update-in…
GTA Online trefishon shpërblimet në disa modes të Valentine’s Day
Është koha për update-in e përjavshëm të GTA Online në Los Santos, kështu që njerëzit po mendojnë për të parë se çfarë ka të re. Dita e Shën Valentinit është nesë, kështu që unë supozoj se nuk është për t'u…
Si të fitoni $52,000 pasivisht në GTA Online çdo 60 minuta
Ka disa gjëra që mund të bëni në GTA Online për të fituar para pasivisht, por një nga më shpërbyleset është Farmhouse Bunker. Sado që Gunrunning i lejon lojtarët të krjojnë pista të reja dhe të fitojnë të ardhura pasivisht…
Rockstar sjell bonuse për lojtarët e GTA dhe Red Dead Online
Rockstar Games ka ndarë detaje rreth suksesit rekord të GTA Online dhe Red Dead Online. GTA Online tani ka më shumë lojtarë se kurrë, gjë që është e jashtëzakonshme që kur loja u lançua në vitin 2013. Ndërkohë, Red Dead…
GTA 5 kap majat e Twitch falë RP server
Update më i fundit që ka ardhur në një server GTA Online role-play ka bërë që GTA 5 të bëhet loja më e ndjekur në Twitch duke kaluar lojëra të ndryshme popullore si League of Legends dhe Rust. Para pak…
Update-i javor i GTA Online ofron më shumë loot për Cayo Perico heist
Çdo të enjte GTA Online merr një set bonusesh për t'i bërë gjërat interesante. Në një javë mënyra më e mirë për të bërë para mund të jetë përmes garave dhe në një javë tjetër mund të jetë përmes cargo…
Një e dhënë për lançimin e GTA 6 zbulohet në GTA Online
Disa nga fansat e Grand Theft Auto besojnë se Rockstar mund të ketë sugjeruar lançimin e GTA 6 në update-in e fundit të GTA Online. Këtu po i referohemi update-it të datës 28 janar, kur u prezantuar Vetir truck. Në…
Update-i javor i GTA Online shton rewards shtesë për Casino Adversary modes
Është sërish ajo periudhë e javës kur fansat shohin se cilat janë të rejat e update-it javor. Përtej ujeve të zakonshme dhe të mirave të tjera që sjell zakonisht update-i, ka rewards ekstra për Diamond Casino dhe Gunrunning missions. Siç…
Cayo Perico Heist solli fitimet më të larta dixhitale për GTA Online
Të thuash që GTA është e suksesshme është pak. Vite pas lançimit të GTA 5, loja vazhdon të tërheqë numbra mbreslënës lojtarësh. Një raportim i bërë së fundmi na ka sjellë disa shifra më ekzakte. Si duket DLC e fundit…