Harta e plotë e GTA 6 bëhet leak dhe është masive
Kanë kaluar shtatë vite që kur Grand Theft Auto 5 u lançua dhe Rockstar akoma nuk ka konfirmuar hyrjen e rradhës në serinë e lojërave të GTA. Gjithsesi, duket se harta e GTA 6 është bërë leak dhe deri më…
Një punonjës i Rockstar bën leak një lojë të re, mes spekulimeve për GTA 6
Përdoruesit në Reddit vërejtën se punonjësi i Rockstar, Emil Mujanovic, ka listuar projektet e tij të mëparëshme në profilin e tij në ArtStation. Disa nga projektet e tij përfshijnë emra si Far Cry 5, The Division dhe një projekt ende…
5 veçori të gameplay që GTA 6 duhet të shtojë patjetër
GTA 6, pavarësisht se nuk është konfirmuar zyrtarisht nga Rockstar Games, është një nga lojërat më të përfolura në internet dhe kuptohet. Çdo lëshim loje në ekskluzivitetin e GTA është një hit global. E drejta ekskluzive e GTA-s ka qenë…
Rockstar mund të jetë duke testuar misionet dhe makinat e GTA 6 në GTA Online
Disa lojtarë të GTA Online, që po presin me padurim lojën e ardhshme të serisë së GTA, mendojnë se Rockstar mund të jetë duke testuar veçori për GTA 6 brenda GTA Online. Sigurisht, në këtë fazë, kjo është e gjitha…
Pse po vonohet kaq shumë GTA 6?
Eventi i zbulimit të PS5 në qershor filloi me logon e Rockstar të hapur në gjithë ekranin, duke i bërë fansat të mendonin se më në fund kishte ardhur koha e shumëpritur. Për çudinë e audincës gjithsesi, u njoftua një…
Rockstar i përgjigjet pyetjeve të fansave në lidhje me GTA 6
Popullariteti i ekskluzivitetit të GTA mund t'i atribuohet disa gjërave dhe shumë prej tyre kanë të bëjnë me përpjekjet e vazhdueshme të Rockstar për të siguruar përvoja cilësore Triple-A. Secila lojë nga Rockstar merr kohën dhe kujdesin e nevojshëm në…
Ky dizajn harte i Las Venturas për GTA 6 duket real
Duke mos patur asnjë datë lançimi për hyrjen e ardhshme në seritë e Grand Theft Auto, fansat kanë mbetur të vetëm me imagjinatën e tyre në kokë, duke krijuar koncepte se si mund të përfundojë loja. KONCEPTI I LAS VENTURAS…
Domain-et e GTA 6 sugjerojnë drejt vendosjes së saj në Vice City
GTA 6 që vendoset në Vice City vazhdon të jetë një nga raportimet, deklaratat dhe thashethemet më të përhapura për lojën. Vendndodhja ikonike e lojës së 2002 shpesh është përmendur përkrah vendndodhjeve të tjera të mundshme. Do të ishte një…
Sony do që GTA 6 të jetë përkohësisht ekskluzive e PS5
PlayStation 5 nuk ka dalë ende në treg, por një thashethem i ri po sugjeron se Sony është në bisedime me Rockstar Games për të bërë Grand Theft Auto 6 përkohësisht ekskluzive për PS5. Thashethemi vjen nga YouTuber-i Foxy Games…
Ky leak i GTA 6 zbulon llojin e muzikës që Rockstar po kërkon për lojën
Leak-u më i ri për instalimin e gjashtë të Grand Theft Auto sugjeron se Rockstar po kërkon për muzikë Synthwave për një Radio Station të tipit Vice City. ‘Vector Hold’ përshkruhet në Twitter si një projekt "80’s Electro Synth". Nën…