Tag: God of War: Ragnarok

Drejtuesi i God of War Ragnarök flet për fundin e pashmangshëm të lojës
Ka nga ne që luajnë lojëra për arsye të aftësive mekanike. Dhe pastaj ka lojtarë që jetojnë dhe marrin frymë për histori. Përralla që e tërheqin lojtarin dhe e rrëmbejnë aq shumë saqë nuk mund të mos duan ta rijetojnë…
Odin shfaqet në një klip të God Of War Ragnarök dhe është i frikshëm
Sony Santa Monica ka ndarë një klip të shkurtër të God Of War të ardhshëm Ragnarök, i cili na tregon dy nga krahët e Odinit dhe është tepër e frikshme. Epo, fjala "krahë" përdoret mjaft fleksibël këtu, pasi në të…
Ja si do të duken karakterët e God Of War: Ragnarok
Drejtori artistik Raf Grassetti postoi imazhe të personazheve kryesorë të Ragnarok, duke përfshirë Kratos, Atreus, Thor, Tyr dhe Angrboða. Thor, i cili është mëngjarash në Ragnarok, merr një pamje të ndryshme nga portretizimi i Chris Hemsworth në Marvel Cinematic Universe.…
God of War Ragnarok trailer konfirmon emrin e lojës dhe zbulon karaktere të reja
God of War Ragnarok më në fund ka një trailer krejt të ri që shfaq personazhe të rinj dhe që kthehen njësoj. Data e re e lëshimit për vazhdimin e shumëpritur të Sony Santa Monica u njoftua për herë të…
Top 5 lojërat e ardhshme për një përvojë të përsosur të gaming në TV
Të gjithë lojtarët, profesionistë dhe amatorë, ndjekin gjithmonë atë që po ndodh në botën e video games. Çdo vit, në rrjetet e mediave sociale dhe portalet e specializuara të internetit për lojëra, ne jemi duke pritur lajmet e të gjithë…
A do të dalë God of War: Ragnarok në 2021?
Vazhdimi i shumëpritur i God of War thuhet se do të vonohet deri në vitin 2022. Vazhdimi, i cili u quajt jozyrtarisht ,God of War: Ragnarok, fillimisht u planifikua për një lançim në 2021. God of War i vitit 2018…
God of War: Ragnarok dhe Halo Infinite janë dy lançimet më të pritura të 2021
Gamers kanë votuar Halo Infinite dhe God of War: Ragnarok si dy lançimet më të shumëpritura të 2021. Duhet sqaruar se nuk dihet me siguri nëse God of War: Ragnarok do të lançohet këtë vit apo jo, por optimizmi i…
Çfarë të presim nga loja e ardhshme, God of War Ragnarok në 2021
Duket e sigurt të thuhet se vazhdimi i God of War, God of War Ragnarok është një nga lojërat më të pritura të vitit 2021 edhe pse ne nuk dimë pothuajse asgjë për lojën. Në të vërtetë, nuk ka asnjë…
Loja e ardhshme God of War do të vijë në PS4 dhe PS5
Të paktën kështu thotë ish-drejtori i lojës Regjisori origjinal i God of War, David Jaffe është "i sigurt" që God of War Ragnarok do të jetë një version për PS4 dhe PS5. Në klipin më poshtë nga kanali zyrtar i…
Konfirmohet God of War: Ragnarok, vazhdimi i God of War
Kratos do të rikthehet në 2021. Loja e ardhshme e serisë së God of War u njoftua në eventin e PS5 dhe ajo quhet God of War: Ragnarok. pic.twitter.com/VvHuaCKgGn— Santa Monica Studio Is Hiring (@SonySantaMonica) September 16, 2020 Sado që…