Tag: gamescom 2019

Njoftohen këngët e reja të Just Dance 2020 gjatë Gamescom
Disa nga këngët e Just Dance 2020 janë zbuluar nga Ubisoft në Gamescom 2019. Këto përfshijnë disa hite të popit Korean, këngë të 2000 dhe pop të ditëve të sotshme. Në krye të listës është Katy Perry dhe Zedd me…
Zbulohet gameplay i Marvel’s Avengers
Zhvilluesit kanë treguar gameplay-in e lojës publikisht në Gamescom 2019 Square Enix ka publikuar një video 18 minuta të gameplay-it të Marvel's Avengers, duke i dhënë më në fund publikut kënaqësinë e të parit të sekuencave që kanë qenë në…
Zbulohet zyrtarisht Disintegration, shooter-i i ri nga krijuesi i Halo
Gjatë Gamescom Opening Night Live mund të shikonim për herë të parë Disintegration, first-person shooterin fantastiko shkencor nga V1 Interactive. Studioja në fjalë është e themeluar nga Marcus Lehto, ish drejtori krijues i Bungie dhe bashkë-krijues në universin e Halo.…
Kjo video e gameplay-it të Death Stranding do ju shokojë
Ka një opsion urinimi që literalisht bën të mbijnë kërpudha. Një nga momentet më të bukura të Gamescom 2019 padyshim që ishte Hideo Kojima dhe prezantimi i tij i detajuar për gameplay-in e lojës së tij të shumëpritur, Death Stranding.…
COD: Modern Warfare multiplayer alpha do të jetë pjesë e Gamescom 2019
Alpha do të përqendrohet në modalitetin e ri 2v2 të lojës. Multiplayer i Call of Duty: Modern Warfare (2019) u zbulua për herë të parë muajin e kaluar kur një grup i vogël lojtarësh morën patën rastin ta provojnë. Gjatë…
Traileri i ri i Need for Speed zbulon gameplay-in e lojës
Gjatë Gamescom 2019 një trailer i ri i gameplay-it të Need for Speed: Heat u tregua për publikun. Videoja tregonte makinat, opsionet e personalizimit dhe rikthimin e policave. Gjithsesi kur ikën ndonjëherë policat? NFS: Heat do të ketë opsione të…
Kush është loja më e shumëpritur e Gamescom 2019?
Momentalisht ka një debat të madh në komunitetin e gaming mbi lojën më të shumëpritur të 2019s. Sado që është një tematikë e diskutueshme, dimë se loja që pritet më shumë nga Gamescom 2019 është Cyberpunk 2077 e CD Projekt…
Programi i Gamescom 2019
Guida e detajuar e panairit më të madh Europian Ritmi i lançimeve të lojërave mund të bjerë gjatë verës, por falë E3 dhe Gamescom, gamer-at gjithmonë kanë diçka për të pritur. Gamescom 2019 tashmë ka momentin e saj, ku të…
Publikohet traileri zyrtar i Need for Speed Heat
Dje ju njoftuam se sot do të zbulohej loja e re e Need for Speed dhe mund të themi se Need for Speed Heat duket shumë fantastike në trailerin e saj të ri. Përpara 24 orësh një countdown u shfaq…
Sipas këtij leaku PS5 do të vijë në shkurt
Mendohet se në shkurt do të mbahet një event i qujtur PlayStation Meeting 2020 Një leak i ri ka marrë valën e internetit duke sugjeruar se një event i quajtur PlayStation Meeting 2020 do të ndodhë në 12 shkurt të…