Tag: free

Nxitoni të merrni falas The Dream Machine: Chapter 1 & 2
Së fundmi një lojë e cila është bërë falas është The Dream Machine e cila sjell një aventurë dhe eksperiencë krejt ndryshe për lojtarët. The Dream machine është një lojë e stilit aventurë episodic point-and-click e zhvilluar dhe e publikuar…
Minecraft Free: Si të luani falas në GameON Minecraft Server
Keni ngecur nëpër cracked Minecraft Server? GameON Albania iu ofron zgjidhjen e duhur për Minecraft Server Keni dashur që gjithmonë të luani Minecraft me miqtë tuaj online por procedurat për ta bërë ketë gjë janë zakonisht të gjata dje të…
Loja ikonike XIII është free në GOG

Ribërja e cel-shaded FPS XIII u lançua për efekt katastrofik në nëntor 2020. Ai ka një rezultat “jashtëzakonisht negativ” në Steam dhe rezultati i tij i përgjithshëm në Metacritic është vetëm 30 në 100. Është gjithashtu mjaft keq që zhvilluesi…

Si të shkarkoni video nga Instagram?
Në epokën e sotme dixhitale, përdorimi i mediave sociale është një gjë e zakonshme dhe shumë e dashur. Aplikacionet e ndryshme të mediave sociale në dispozicion ofrojnë tiparet e tyre përkatëse superiore. Përjashtim bën Instagram, një nga platformat e mediave…
Metro 2033 është falas në Steam, por jo për një kohë të gjatë
Metro 2033, e para në serinë e lojrave Ruse post-apocalyptic dhe stealth shooter nga 4A, tanimë është falas në Steam deri më 15 Mars. Kujdes! Bëhet fjalë për versionin origjinal sesa remaster-in e vitit 2014. Ja vlen të përmendet se pjesa…
Chapter 1 i Tell Me Why është tashmë free
Zhvilluesi Dontnod njoftoi se Chapter 1 i Tell me Why është bërë plotësisht falas. Dhe si bonus, nëse e shijonit kohën tuaj me këtë lojë, pjesa tjetër e serisë është me 50% zbritje në Steam dhe Windows Store deri të…
Loja Artifact e Valve tashmë është free-to-play
Valve është një kompani me një sukses mjaft të madh, por loja e tyre dixhitale me karta të koleksionueshme Artifact ka qenë një nga dështimet e tyre të rralla. Të zhgënjyer nga numrat e ulët të lojtarëve, Valve njoftoi një…
Epic Games Store do t’iu sjellë luftë me lojën e re falas
Si gjithmonë edhe këtë javë, Epic ka sjellë një tjetër free në platformën e saj Epic Games Store për të gjithë gamers. Loja që Epic ka sjellë këtë javë do t’iu çojë drejt një lufte totale. Loja në fjalë e…
Loja e radhës në Epic do të jetë një sci-fi city builder
Sigurisht, lojërat sci-fi kanë zakonisht gjithë ato laser guns dhe anije gjigande hapsinore, por ndonjëherë është më argëtuese të ndërtosh sesa të shkatërrosh. Dhe loja e radhës në Epic Games Store do t'iu lejojë të ndërtoni qytetin tuaj në Mars.…
Si të shkarkoni lojra falas në PC ose në mobile në mënyrë të sigurt
Një ndër problemet më të mëdha që gamers hasin janë viruset ose mashtrimet pasi ndodh shpesh që ata të jenë në kërkim të ndonjë loje dhe të mashtrohen nga website të cilat “e ofrojnë ketë lojë free” dhe kanë si…